The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > EDISION

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар Преди 2 седмици
silverchair silverchair не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране USALS на EDISION Piccollino S2+T2/C H.265 HEVC

Здравейте,


Имам 90см антена с мотор която ползвам от години с AB IPBOX 55HD приемник. Попадна ми на добра цена EDISION Piccollino S2+T2/C H.265 HEVC и се опитвам да мигрирам. Вкарал съм Intelsat 38 45E, Hellas Sat 39E и BulgariaSat 1.9E в приемника. Не мога да се оправя с въртенето на чинията между сателитите обаче, избрал съм USALS (както е на Енигмата) Universal LNB, пуснал съм 12V. Никъде не виждам опцията да си вкарам Longitude E и Latitude N на позицията за да знае къде е. Надявах се че като антената е спряна на точен спътник от Енигмата ще може Edision-a да подразбере че това е конкретната позиция, обаче не. Върти чинията на някакви странни позиции. Ще съм благодарен на насоки.
Отговори с цитат
  #2  
Стар Преди 2 седмици
ОгиАЛ ОгиАЛ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Мнения: 67
Благодари: 16
Получил благодарност:
27 пъти в 22 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Миналата седмица го играх тоя мач. Със сигурност има къде да се въведат координатите, защото докато не ги въведох и моя се ошашка накъде да врътка. Не съм при приемника обаче в момента. Довечера ако се сетя ще проверя и ще пиша.

Sent from my 22101320G using Tapatalk
Отговори с цитат
  #3  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silverchair Вижте мненията
Здравейте,
.................................................................................................................................

Никъде не виждам опцията да си вкарам Longitude E и Latitude N на позицията за да знае къде е. Надявах се че като антената е спряна на точен спътник от Енигмата ще може Edision-a да подразбере че това е конкретната позиция, обаче не. Върти чинията на някакви странни позиции. Ще съм благодарен на насоки.

Ами гледай по-внимателно....по спомени....в настройки на мотор, като натиснеш върху Юсалс ти излиза да си вкараш локацията. Там някъде беше....гледай на екрана цветните бутони.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #4  
Стар Преди 2 седмици
silverchair silverchair не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Ами гледай по-внимателно....по спомени....в настройки на мотор, като натиснеш върху Юсалс ти излиза да си вкараш локацията. Там някъде беше....гледай на екрана цветните бутони.
Благодаря, не очаквах там да има под меню, при положение че е опция за избор на протокол... куца им UX-a на тия от Edision. Зарадвах се че проблема е решен и шах с пешката. Мръдна чинията като сетнах Latitude и Longitude обаче сигнал йок. Изтрих всички сателити освен Хеласа на Edision-a, преместих кабела на Ipbox-a и преместих антената на Хелас и за мое очудване сега и на Енигмата не lock-ва сателита. Какво точно се прецака незнам ама сега и двата приемника НЕ локват сателита. Какво изпускам? Как вкарването на същите Longitude и Latitude на новият приемник прееба старият? До колкото разбирам на самият мотор нищо не се пази като информация ..
Отговори с цитат
  #5  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,774
Благодари: 498
Получил благодарност:
423 пъти в 286 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silverchair Вижте мненията
Благодаря, не очаквах там да има под меню, при положение че е опция за избор на протокол... куца им UX-a на тия от Edision. Зарадвах се че проблема е решен и шах с пешката. Мръдна чинията като сетнах Latitude и Longitude обаче сигнал йок. Изтрих всички сателити освен Хеласа на Edision-a, преместих кабела на Ipbox-a и преместих антената на Хелас и за мое очудване сега и на Енигмата не lock-ва сателита. Какво точно се прецака незнам ама сега и двата приемника НЕ локват сателита. Какво изпускам? Как вкарването на същите Longitude и Latitude на новият приемник прееба старият? До колкото разбирам на самият мотор нищо не се пази като информация ..
Много е вероятно да се е бъгнал мотора. Хубаво е като настройваш по USALS ако си от София примерно да настройваш по 23.5 градуса ASTRA тоест мотора да е в позиция 0 а антената да ти е точно на 23.5 градуса, опитай да закараш мотора в позиция 0 става и ръчно от самите копчета отдолу. След като отиде точно на 0 тогава трабва да ресетнеш мотора като вземеш една клечка за зъби или кламер и го задържиш за няколко секунди докато примигнат диодите. След това при правилно вкарани Latitude и Longitude антената трябва да си спира на точните сателити. Това при положение, че антената ти е настроена точно по-дъгата. Какви стойности вкарваш за Latitude и Longitude?
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : Преди 2 седмици на 22:42
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на moreg за този полезен пост
manqka (Преди 2 седмици), silverchair (Преди 2 седмици)
  #6  
Стар Преди 2 седмици
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Точно, и аз щях да му обясня същото!
Забил му е софта на мотора.
След като го завърти на 0 градуса и го ресетне, и ще се оправи мотора. Само трябва правилно да си въведе Latitude и Longitude точно, по GPS настройките на местоположението му, и ще си спира точно на спътниците!
Отговори с цитат
  #7  
Стар Преди 2 седмици
silverchair silverchair не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Много е вероятно да се е бъгнал мотора. Хубаво е като настройваш по USALS ако си от София примерно да настройваш по 23.5 градуса ASTRA тоест мотора да е в позиция 0 а антената да ти е точно на 23.5 градуса, опитай да закараш мотора в позиция 0 става и ръчно от самите копчета отдолу. След като отиде точно на 0 тогава трабва до ресетнеш мотора като вземеш една клечка за зъби или кламер и го задържиш за няколко секунди докато примигнат диодите. След това при правилно вкарани Latitude и Longitude антената трябва да си спира на точните сателити. Това при положение, че антената ти е настроена точно по дъгата. Какви стойности вкарваш за Latitude и Longitude?

Вкарах същите които бяха в Енигмата, които са там от 2011-та когато купих приемника и настройвах антената:


Longitude: 23.2 Latitude: 42.5


Та в тази връзка много странно съвпадение баш сега да се бъгне мотора. Инсталирах си и приложение на телефона SatFinder който ми дава Longitude: 23.41 Latitude: 42.66, та пробвах и с тях ама пак нищо.

На Енигмата от Positioner Setup -> Calibrate успях да локна Хелас-а ама не можах да запаметя позицията (никой от 4-те цветни бутона не ми даде опция за запазване) и при въртене към друг сателит отново не локва. Малко се изнервих и спирам за днес. Ако не успея по никакъв друг начин явно ще трябва да пробвам каквото сте посъветвали, макар че нямам спомени мотора ми да има такава резет опция или поне аз никога не съм знаел за нея и ползвал.
Отговори с цитат
  #8  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,774
Благодари: 498
Получил благодарност:
423 пъти в 286 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silverchair Вижте мненията
Ако не успея по никакъв друг начин явно ще трябва да пробвам каквото сте посъветвали, макар че нямам спомени мотора ми да има такава резет опция или поне аз никога не съм знаел за нея и ползвал.
Longitude: 23.300 Latitude: 42.700
това са ти правилните стойности, и мотора се обърква понякога не е нещо необичайно.
всеки мотор има копче за ресет, аз поне не съм виждал такъв, който да няма.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на moreg за този полезен пост
manqka (Преди 1 седмица), silverchair (Преди 2 седмици)
  #9  
Стар Преди 2 седмици
silverchair silverchair не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Longitude: 23.300 Latitude: 42.700
това са ти правилните стойности, и мотора се обърква понякога не е нещо необичайно.
всеки мотор има копче за ресет, аз поне не съм виждал такъв, който да няма.

А няма ли по лесен вариант да го оправя от приемника. Ако калибрирам отново от Positioner Setup и успея да запаметя тази позиция, не трябва ли мотора да знае правилно да върти от там насетне? Загадка е за мен защо Енигмата автоматично не запазва калибрацията като новата позиция или поне да го предлага или дава като опция.

Последно редактирано от silverchair : Преди 2 седмици на 23:12
Отговори с цитат
  #10  
Стар Преди 1 седмица
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silverchair Вижте мненията
А няма ли по лесен вариант да го оправя от приемника. Ако калибрирам отново от Positioner Setup и успея да запаметя тази позиция, не трябва ли мотора да знае правилно да върти от там насетне? Загадка е за мен защо Енигмата автоматично не запазва калибрацията като новата позиция или поне да го предлага или дава като опция.
Когато си на USALS , няма нужда да запаметяваш позиции на спътниците!
Ако нагласиш точно Longitude: 23.300 Latitude: 42.700
Във настройките, както ти каза колегата. Ще си спира точно на спътниците. Стига да ти е настроена точно антената, на 23.5Е за София. И хубота на мотора трябва да е на НУЛА градуса точно в средата. И няма да имаш проблеми, със придвижването на спътниците!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на manqka за този полезен пост :
silverchair (Преди 1 седмица)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
edision, h265, hevc, piccollino, piccollo, s2, t2 or c, usals, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Edision Piccollo 3in1 Plus Ci SERHI1970 EDISION 15 19-03-2022 17:31
EDISION Piccollo S2+T2/C H.265 HEVC Стоян6 EDISION 0 10-10-2021 17:25
EDISION Piccollo 3in1 Plus CI - 2бр proharde ПРИЕМНИЦИ 1 30-06-2020 17:58
купувам EDISION Piccollo S2/T2/C H265 викторд ПРИЕМНИЦИ 0 27-05-2019 14:07
Продавам EDISION Piccollo 3in1 Plus CI redstar Приключили продажби 1 05-05-2017 12:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.