The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 04-11-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране ...

@hitman
предполагам под колегата визираш мен
ами мисля че това със скороста е малко относително поради различни фактори.. като примерно скороста на хдд-то ти и на флашката ако го инсталираш на харда и стартира пак по-бавно от убунтуто.. тогава ще си прав.
Относно продукта ..да има още доста какво да се желае.. аз го бях предложил като алтернатива на цялата тази схема с инсталиране на убунтута и хбмс-та.. не всеки може да се оправи а и при мен варианта от флашка е доста добър.ПС-то на което е няма просто хард и схемата е следната: бутва си опенелек-а от там си моунтвам няколко пс-та в мрежата
(в мрежата на доставчика ми на интернет има доста терабайти споделени с филми - Networx русе)та си гледам без да е неоходимо да имам някакво място да свалям и т.н
Недеостатъци също има... не са включени драйверите за двб тунера ми а няма как да си ги сложа поради факта че системата на която е изградена опенелека е подобна на боксовете за сателитна телевизия - операционната система е компилирана и затворена(read only) Само малка част е достъпна за ръчкане... Но от друга страна е доре така заради различните "специалисти" които ръчкат дето не разбират. Даже ако си забелязал ъпдейта се прави само със смяната на 2 файла SYSTEM и KERNEL които са дефакто цялата ти операзионна система
та така де ако искаш да гледаш без да се занимаваш слагаш това..
- обичаш да ръчкаш и да чупиш кернела слагаш *буто..
П.С ...може да се подкара и ццкам без проблеми с оскам малко е по различна схемата..

Поздрави
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodger за този полезен пост :
bu12tras (04-11-2011)
  #12  
Стар 04-11-2011
Андрей Колев Андрей Колев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не успях да накарам да боотне от флашка ... А от днес вече съм си вързал ТВто към HDMI входа и съм много happy , че това S-video не си беше работа преди .... Цяла София обиколих за тоя преходник баси ... Сега остава само да си намеря от къде да си купя и оптичен кабел да си вържа саунд картата с домашното кино и съм ток ... Днес инсталирах убунто server LTS с инсталацията се справих , но немога да инсталирам boxee (много съм зле с Shell linux-a) Ако някой може да помогне бих се радвал
Отговори с цитат
  #13  
Стар 04-11-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Андрей Колев Вижте мненията
Не успях да накарам да боотне от флашка ... А от днес вече съм си вързал ТВто към HDMI входа и съм много happy , че това S-video не си беше работа преди .... Цяла София обиколих за тоя преходник баси ... Сега остава само да си намеря от къде да си купя и оптичен кабел да си вържа саунд картата с домашното кино и съм ток ... Днес инсталирах убунто server LTS с инсталацията се справих , но немога да инсталирам boxee (много съм зле с Shell linux-a) Ако някой може да помогне бих се радвал
ами това бокси сефте го чувам.. иначе след като погледнах начина на инсталиране не е сложен..
смъкваш версията която предлагат за линук(деб пакет) но май е само 64бит
след това:
конзолния вариант: dpkg -i boxee-0.9.22.13692.x86_64.modfied.deb
(командата се изпълнява от директорията кадето си свалил файла)
и си ти..
това е стандартна команда за деб пакети.. би трябвало да сработи без проблем
иначе може и като си цъкаш на иконката като смъкнеш файла при правилно конфигурирана система

btw какво е дъното че небутва от усб...

успех...

ЕДИТ: сложил си сървър версия без графична среда и си зле с шела... кофти комбинация... а Xserver-a настори ли си както и драйверите за видеото?

Последно редактирано от dodger : 04-11-2011 на 23:58
Отговори с цитат
  #14  
Стар 05-11-2011
Андрей Колев Андрей Колев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами зле съм да , за това се надявам за помощ от разбирщи хора , не съм настройвал нищо просто инсталирах линукса и това е...

дъното е ASUS P5GD1
Отговори с цитат
  #15  
Стар 05-11-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране

[OFFTOPIC]
Цитирай:
Първоначално написано от Андрей Колев Вижте мненията
Ами зле съм да , за това се надявам за помощ от разбирщи хора , не съм настройвал нищо просто инсталирах линукса и това е...

дъното е ASUS P5GD1
System preparation:
I use a ASUS P5GD1 with AMI BIOS v1007.
Steps required to boot from USB Stick:
1) insert prepared USB stick
2) reboot and enter BIOS (press "Del" at boot time)
3) Enter the "Boot" Menu. If your Stick is correctly prepared, a Sub menu "Removable Drives" will appear. Enter it.
4) Be sure to set "1st Drive" to "JetFlash"
5) Leave Sub menu "Removable Drives"
6) Enter Sub menu "Boot Device Priority"
7) Be sure, "[JetFlash]" appears in the list. Adjust boot priority, so the PC will boot from JetFlash instead of HDD.
8) Thats it. Leave BIOS by pressing "F10" and "Enter". Your system should now boot from the USB Stick.

Извадка след google search... надявам се да ти помогне
Относно линукса бих ти препоръчал да сложиш десктоп версия докато го поразучиш.. аз имам малко познания но и мен ме оставя неприятно изненадан от време на време. Имам предвид че не бих се наел да помагам дистанционно, на теория е едно ама като почнеш да слагаш и конфигурираш винаги има шанс да се опескаш яката..
по принцип:
sudo apt-get install xserver-xorg - би трябвало да ти инсталира xserver-a
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg -реконфигурира ако нещо си променил и не ти хареса резултата
sudo X -configure - генерира ти xorg.conf.new файл с настройки които сметне че са подходящи (нещо като автоматична конфигурация която в доста случаи не работи добре )
sudo X -config xorg.conf.new - зарежда за тестване новогенерирания конфигурационен файл.
Драйверите на видеото... ако си с NVIDIA добре... иначе мани мани
Отговори с цитат
  #16  
Стар 05-11-2011
Андрей Колев Андрей Колев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може би при мен проблема е версияа на БИОС-а ,а иначе мисля че ми засича само drivers съдейки по размера на буквите в шела ... Ако някой се навие да ми помогне да го конфигурирам ще съм благодарен , през лап-топа ми имам SSH до linux-a и с един teamviewer нещата могат да станат много лесно , все пак ако някой има желание де ...

ПС за тва оpenelec е добър варянт за хора като мен дето не са в час с линукс ... Ако има шанс да се импортне boxee в нея ще е супер , просто
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
openelec, животноhowto, какво, това


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
"Хюлет-Пакард" България ще продава директно през "Технополис" и "Техномаркет" ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 4 01-01-2014 17:01
"Блокираните часове" отказаха "Нова" от "А" група Джак СПОРТ 6 02-08-2011 21:08
KPCS ? какво е това животно и има ли почва унас ? Преско Кошче 6 23-02-2011 21:40
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 11:44
"CAM-ID небеше намерен" какво е това ????? bgsysadmin Въпроси и отговори 2 12-12-2008 00:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:12.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.