The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 28-08-2020
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тия проценти са когато антената беше на земята. След като малко малко си поиграх, качеството се бетонира на 100, а силата на 30-40. Интересно че най-добър сигнал получих когато завъртях антената в посока, точно обратна на тази на предавателя.



sasho1bs, ако исках да си прекарвам кабелна телевизия, да съм го направил досега. За хора като мен това е безсмислено. Живея сам, гледам точно 6-7 предавания, които и без това ги качват в youtube. Все едно да си прекарам 200Mbps интернет, само за да си преглеждам фейсбук и имейла, и то при положение че попадам в обхвата на безплатния общински Wi-Fi.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 28-08-2020
spaice spaice не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,151
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Unabomber Вижте мненията
Тия проценти са когато антената беше на земята. След като малко малко си поиграх, качеството се бетонира на 100, а силата на 30-40. Интересно че най-добър сигнал получих когато завъртях антената в посока, точно обратна на тази на предавателя.
Именно за това говорех по-нагоре в темата. Хващаш отразен сигнал.
Иначе няма спор, че антената е качествена.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 28-08-2020
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На мен ми е все тая дали ще хващам директен или отразен сигнал. Важото е да има сигнал. Сега ме е яд че не погледнах колко процента беше силата на сигнала със старата антена, но се съмнявам да е бил по-силен. Като дойде някоя буря ще видя как ще се държи. И да се развали сигнала, за мен не е никакъв проблем. Нито ми е толкова важна телевизията, нито в Бургас често вали има бури. При всички положения Funke-то ми спестява един разклонител и едни много гадни смущения компютър/телевизор които съвсем не зависеха от времето и бяха постоянни. Така че определено тази покупка я броя за успех.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 28-08-2020
sasho1bs sasho1bs не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 284
Благодари: 63
Получил благодарност:
36 пъти в 28 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Смущенията вече няма ли ги?
Отговори с цитат
  #55  
Стар 28-08-2020
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма ги защото съм на 99% сигурен че те бяха от електрическата мрежа. Пускам си примерно http://agar.io/ на настолния десктоп компютър, и сигнала на телевизора забива. Когато на монитора ми мърдат някакви обекти които са много като количество или бързи като движение, това се отразяваше на стайната антена а от там и на сигнала на телевизора. А антената нито се намираша в стаята, нито беше включена в контакт от стаята. Контактът към който я бях вкючил на терасата беше някакъв DIY допълнително изведен от кухнята и предполагам че от него идваше проблема.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 28-08-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Монитора с кинескоп ли е?
Отговори с цитат
  #57  
Стар 28-08-2020
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не е кинескоп. Ето го: https://www.emag.bg/minitor-led-ips-.../pd/DM1K7RBBM/
Отговори с цитат
  #58  
Стар 28-08-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По-вероятно е да е от процесора или калпаво дъно.
Преди 15 години имах едно AMD вкъщи, което при всяко движение с мишката жужеше, свистеше, цвърчеше, въпреки че беше най-високия им клас. Да не говорим за някоя по-сериозна задача от местене на курсора.
И при включване на компютъра, сигнала на телевизора изчезваше.
От тогава съм само на Intel. Дори и сега, откакто AMD напреднаха и дори изпревариха в някои отношения, не бих си взел, след онзи кошмарен спомен.
Каква ти е конфигурацията на компютъра?
Отговори с цитат
  #59  
Стар 28-08-2020
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,822
Благодари: 399
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Unabomber Вижте мненията
Тия проценти са когато антената беше на земята. След като малко малко си поиграх, качеството се бетонира на 100, а силата на 30-40. Интересно че най-добър сигнал получих когато завъртях антената в посока, точно обратна на тази на предавателя.


...
Честито! При тези 100% сигнал качество - няма да имаш проблеми.
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 05-09-2020
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така, да използвам отново темата с едно-две питания. Вчера имах възможност да тествам как ще се държи Funke-то при лошо време. Както сигурно се досещате, сигналът падна, и тук идва първият въпрос. Защо сигналът падна най-много когато навън просто духаше вятър и беше доста облачно, а когато заваля същинският дъжд (при това на моменти доста силен и проливен) сигналът всъщност се покачи? Да разбирам ли че облачното време и вятъра са по-проблемни за сигнала, отколкото дъжда? Освен това забелязвам че сега при спокойно време силата на сигнала ми е бетонирана на 9%, а качеството се движи между 8-15%, и въпреки това нямам никакви смущения при никой от каналите. Всички се вървят гладко, както си вървяха и при 100% качество и 30% сила на сигнала. То излиза че и с 5% сигнал и със 100% разлика няма.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Канали, НЕ, никакви, Стайната, Хваща


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сателитна антена за турски канали? еркаму САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 13-12-2016 09:47
На 16° какво се хваща астра Български програми на останалите спътници 9 12-08-2014 20:23
28Е HD канали в североизточна БГ-факт и с малка антена! BMW320i Дъра-Бъра 22 29-08-2012 17:03
Astra 1H - с каква антена се хваща от BG Стоян САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 155 20-11-2011 10:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.