The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 19-12-2017
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз в София с не активна портативна антенка, което е равносилно на "метър тел" НЕ хващам нормално ефирната от "Копитото", което се вижда през прозореца.

Както са те посъветвали - иди на ръчно сканиране, въведи честота и модулация, и вече мърдай антената - все ще се появи някакъв сигнал, достатъчен да се сканира и покаже картина.

Добавка: Аз не виждам снимки на линка ти. Качи снимка да видим как си въвел честотата, но другаде.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2

Последно редактирано от Мартинския : 19-12-2017 на 17:16 Причина: добавка
Отговори с цитат
  #12  
Стар 19-12-2017
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето снимките на друг хост
При сканиране: https://imgur.com/a/LGpPs
При свързване: https://imgur.com/a/UMijD
При ръчно търсене: https://imgur.com/a/aqEX4 (след това не намира нищо)
Отговори с цитат
  #13  
Стар 19-12-2017
Виктор Виктор е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,377
Благодари: 496
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Снимките се виждат, проблема е вероятно местоположението му!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 19-12-2017
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От много глава не боли, нека ги има на два хоста. Въпросът е че аз нямам никаква индикация дали самата ми антена работи. Има ли някакъв начин да проверя това, защото ако се окаже че проблема е в нея, всякакви гимнастики с настройки и хамалско местене на телевизора из апартамента ще са излишни?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 19-12-2017
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да, сега ги видях и аз, явно ми е филтриран предишния хост заради ип-то.
Когато качество на сигнала е 0 няма да излязат канали. Там трябва да се напълни анимацийката... без директна видимост към предавателя няма да стане. Ако е възможно премести телевизора за проба в стая, която гледа натам.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #16  
Стар 19-12-2017
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Сложи външна антена и тогава опитай, с тази стайната явно няма да дойде сигнал, ниските етажи са така, аз съм в София 2 ри етаж и имам видимост към кулата но със стайна антена пикселизира. Сложих външна антена и проблемите изчезнаха.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 19-12-2017
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Предавателят е на североизток, а моята тераса гледа на югозапад. Физически е невъзможно да преместя антената да гледа към него.

Между другото менюто "информация за сигнала" е неактивно: https://my.pcloud.com/publink/show?c...b4mEtWvJSxJYi7

Възможно ли е в Бургас да не мога да хвана дори най-отвратителния и лош сигнал, дори и за 2-3 секунди колкото да се убедя че антената работи и изобщо влиза ток в нея?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 19-12-2017
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,688
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сканираш ръчно честотите като местиш антената из стаята докато излезе картина - местиш малко - сканираш ... и те така . Понякога и 10см по-нагори или в друга посока са от значение - ако има прозорец наблизо по-вероятно е там да хванеш. Преди време и аз така на първи етаж с активна антена само в две-три места в стаята успявах да хвана ... и то на едната излизаше добре едната честота, а на другото - втората и третата (имаше и трета тогава)
Отговори с цитат
  #19  
Стар 19-12-2017
Unabomber Unabomber не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2017
Мнения: 41
Благодари: 9
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дедал Вижте мненията
Сканираш ръчно честотите като местиш антената из стаята докато излезе картина - местиш малко - сканираш ... и те така . Понякога и 10см по-нагори или в друга посока са от значение - ако има прозорец наблизо по-вероятно е там да хванеш. Преди време и аз така на първи етаж с активна антена само в две-три места в стаята успявах да хвана ... и то на едната излизаше добре едната честота, а на другото - втората и третата (имаше и трета тогава)
Ти как я местеше тази антена из стаята? Кабелчето ѝ е един метър, което означава че трябва да хвана 43 инчовия телевизор под мишница в едната ръка, антената в другата, и дистанционното в третата, и така да се разкарвам из апартамента

Сега ще я изкарам на терасата и ще пусна едно автоматично търсене и ако не открие и там нищо спирам да се занимавам, външна антена няма да купувам. Да му се невиди и скапаната цифровизация и скапания обхват. Едно време с аналоговите антенки се хващаше всичко и навсякъде.

П.С. Така, излязохте прави. Преместих телевизора заедно с антената на терасата и хванах 6-те ефирни канала. И наистина имаше голямо значение как точно държа антената защото 5-10 сантиметра в някоя посока и сигнала изчезваше. И от тук идва въпросът продават ли кабели от антената към телевизора с дължина 5-10 метра, за да мога да я изкарам на терасата и да я оставя там? И как точно се нарича този кабел, за да знам какво да търся?

Последно редактирано от Unabomber : 19-12-2017 на 17:58
Отговори с цитат
  #20  
Стар 19-12-2017
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,688
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моята беше Стронг и кабела е по спомен към 1.80-2м - напълно достатъчно за местене - на 5см от всяка от трите позиции, в които хваща вече няма никой ... И трябва да е изправена , както писаха по-горе .
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Канали, НЕ, никакви, Стайната, Хваща


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 19 (0 членове и 19 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сателитна антена за турски канали? еркаму САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 13-12-2016 09:47
На 16° какво се хваща астра Български програми на останалите спътници 9 12-08-2014 20:23
28Е HD канали в североизточна БГ-факт и с малка антена! BMW320i Дъра-Бъра 22 29-08-2012 17:03
Astra 1H - с каква антена се хваща от BG Стоян САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 155 20-11-2011 10:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.