The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 16-11-2012
Аватара на milpetm
milpetm milpetm не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 39
Благодари: 88
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 216
Ъплоуди: 0
По подразбиране Антена конвертори и мотор

Здравейте.Гледам с антена на Булсат,техен конвертор и приемник Golden media Spark reloaded и ми омръзна при всяко заоблачаване да ми се губи сигнала или фрийзва.Реших да си купя по-голяма антена,както и универсален конвертор и такъв за кръгова поляризация.Уточнявам, че ми подариха и мотор H-H мотор STRONG DM-2100.Разгледах различни предложения и се спрях на:
1 Офсетова антена Теcatel 100 Click System
2 MTI AP8-T2NRC Universal Single LNB 40mm High Line-0.2 dB-70 дб
3
Единичен конвертор MTI AP8-T4C 0.3 dB-60-65 дб кръгова поляризация
4
SKY SAT D 2/1-DiSEqC ключ за външна употреба
Целта ми е да гледам и каналите на 36 градуса, както и други от дъгата.
Моля за компетентен съвет дали избраното е достатъчно добро и за други предложения.Моля да се съобразите, че съм инвалид 1-ва група с придружител и финансовите ми възможности са до този максимум от избраното.Ще мога ли да гледам HD канали на 36* с достатъчно добро качество от София.Благодаря на отзовалите се.

Последно редактирано от milpetm : 16-11-2012 на 13:38
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16-11-2012
Бате Кире Бате Кире не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София Надежда
Мнения: 93
Благодари: 19
Получил благодарност:
62 пъти в 31 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milpetm Вижте мненията
Здравейте.Гледам с антена на Булсат,техен конвертор и приемник Golden media Spark reloaded и ми омръзна при всяко заоблачаване да ми се губи сигнала или фрийзва.Реших да си купя по-голяма антена,както и универсален конвертор и такъв за кръгова поляризация.Уточнявам, че ми подариха и мотор H-H мотор STRONG DM-2100.Разгледах различни предложения и се спрях на:
1 Офсетова антена Теcatel 100 Click System
2 MTI AP8-T2NRC Universal Single LNB 40mm High Line-0.2 dB-70 дб
3
Единичен конвертор MTI AP8-T4C 0.3 dB-60-65 дб кръгова поляризация
4
SKY SAT D 2/1-DiSEqC ключ за външна употреба
Целта ми е да гледам и каналите на 36 градуса, както и други от дъгата.
Моля за компетентен съвет дали избраното е достатъчно добро и за други предложения.Моля да се съобразите, че съм инвалид 1-ва група с придружител и финансовите ми възможности са до този максимум от избраното.Ще мога ли да гледам HD канали на 36* с достатъчно добро качество от София.Благодаря на отзовалите се.
Здравей Колега.Аз пробвах с такава антенка и да Ти кажа не ми излезнаха канали от 36 градуса,после си взех по голямата 120 см и сега съм с над 200 канала.Да уточня накрая ,че и Аз съм от София.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16-11-2012
Аватара на milpetm
milpetm milpetm не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 39
Благодари: 88
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 216
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бате Кире
А каква е цената на тази антена,марка и къде я има.Кажи с какви конвертори я ползваш.

Последно редактирано от milpetm : 16-11-2012 на 14:11
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16-11-2012
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milpetm Вижте мненията
Здравейте.Гледам с антена на Булсат,техен конвертор и приемник Golden media Spark reloaded и ми омръзна при всяко заоблачаване да ми се губи сигнала или фрийзва.Реших да си купя по-голяма антена,както и универсален конвертор и такъв за кръгова поляризация.Уточнявам, че ми подариха и мотор H-H мотор STRONG DM-2100.Разгледах различни предложения и се спрях на:
1 Офсетова антена Теcatel 100 Click System
2 MTI AP8-T2NRC Universal Single LNB 40mm High Line-0.2 dB-70 дб
3
Единичен конвертор MTI AP8-T4C 0.3 dB-60-65 дб кръгова поляризация
4
SKY SAT D 2/1-DiSEqC ключ за външна употреба
Целта ми е да гледам и каналите на 36 градуса, както и други от дъгата.
Моля за компетентен съвет дали избраното е достатъчно добро и за други предложения.Моля да се съобразите, че съм инвалид 1-ва група с придружител и финансовите ми възможности са до този максимум от избраното.Ще мога ли да гледам HD канали на 36* с достатъчно добро качество от София.Благодаря на отзовалите се.
Ако въпроса ти е конкретно отправен към Джак Мореплавателя ( за съжаление не съм го срещал скоро във форума ) , сигурно ще одобри всико което си запланувал . За антената , колегата по-горе е прав , че колкото е по-голяма , толкоз по-добре.

Последно редактирано от themaster301 : 16-11-2012 на 14:07
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16-11-2012
Аватара на milpetm
milpetm milpetm не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 39
Благодари: 88
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 216
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
Ако въпроса ти е конкретно отправен към Джак Мореплавателя ( за съжаление не съм го срещал скоро във форума ) , сигурно ще одобри всико което си запланувал .
Зададох въпроса си към колеги, които разбират и имат опит.Аз имам само технически познания и съм се спрял на тези компоненти без да имам опит и се надявам на помощ от хора с голям опит.Мерси
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16-11-2012
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milpetm Вижте мненията
Зададох въпроса си към колеги, които разбират и имат опит.Аз имам само технически познания и съм се спрял на тези компоненти без да имам опит и се надявам на помощ от хора с голям опит.Мерси
Това , което съм писал по-горе го приеми като истина , а не като шега.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16-11-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,853
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milpetm Вижте мненията
Здравейте.Гледам с антена на Булсат,техен конвертор и приемник Golden media Spark reloaded и ми омръзна при всяко заоблачаване да ми се губи сигнала или фрийзва.Реших да си купя по-голяма антена,както и универсален конвертор и такъв за кръгова поляризация.Уточнявам, че ми подариха и мотор H-H мотор STRONG DM-2100.Разгледах различни предложения и се спрях на:
1 Офсетова антена Теcatel 100 Click System
2 MTI AP8-T2NRC Universal Single LNB 40mm High Line-0.2 dB-70 дб
3
Единичен конвертор MTI AP8-T4C 0.3 dB-60-65 дб кръгова поляризация
4
SKY SAT D 2/1-DiSEqC ключ за външна употреба
Целта ми е да гледам и каналите на 36 градуса, както и други от дъгата.
Моля за компетентен съвет дали избраното е достатъчно добро и за други предложения.Моля да се съобразите, че съм инвалид 1-ва група с придружител и финансовите ми възможности са до този максимум от избраното.Ще мога ли да гледам HD канали на 36* с достатъчно добро качество от София.Благодаря на отзовалите се.
има огромна тема за 36Е,там доста колеги споделят колко,къде и с какво хващат въпросният спътник.според описаното ти физическо състояние,явно имаш доста свободно време,прочети я и ще си отговориш на всичките ти въпроси.друг е въпроса,че тези канали са кодирани,а хора с такива карти в БГ които да ги споделят,почни няма,а ако говорим за НТВ-направо няма Така,че,ще трябва да плащаш и за това на руски pay-сървъри.
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!

Последно редактирано от Veskop : 16-11-2012 на 14:19
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16-11-2012
Аватара на milpetm
milpetm milpetm не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 39
Благодари: 88
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 216
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
Това , което съм писал по-горе го приеми като истина , а не като шега.
Разбрах си грешката и я поправих-не съм отправил въпроса към колегата.Съжалявам
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16-11-2012
Бате Кире Бате Кире не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София Надежда
Мнения: 93
Благодари: 19
Получил благодарност:
62 пъти в 31 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Tecatel 120 PRO
Диаметър 120/110 см, офсет , галванизирана стомана и електростатично прахово покритие. Подходяща за индивидуално и колективно приемане. Една от най-добрите антени в този клас.
116,00 лв Поръчах я от Пловдив и ми я доставиха с Еконт от Диабло сат.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16-11-2012
Аватара на milpetm
milpetm milpetm не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 39
Благодари: 88
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 216
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
има огромна тема за 36Е,там доста колеги споделят колко,къде и с какво хващат въпросният спътник.според описаното ти физическо състояние,явно имаш доста свободно време,прочети я и ще си отговориш на всичките ти въпроси.друг е въпроса,че тези канали са кодирани,а хора с такива карти в БГ които да ги споделят,почни няма,а ако говорим за НТВ-направо няма Така,че,ще трябва да плащаш и за това на руски pay-сървъри.
Темата за 36Е съм я прочел преди да пиша.Там няма отговор на конкретния ми въпрос дали конверторите MTI, които съм харесал са достатъчно добри.Колега Veskop , знам че имате много опит със сателитни антени и разчитам да ми помогнете с избора, като си дадете и вашето мнение.Време имам много и съм готов да помагам,ако някой има нужда от нещо.Бил съм новинар в сайта kaldata.com , сътрудник на предаването ''Микрофон и мишка'' на Орлин Бориславов,а преди съм бил учител по физика и после конструктор на електронна апаратура.Ех славно минало С компютрите съм на ти хардуерно и софтуерно, а от скоро се запознах и със сат приемниците.От друг сайт разбрах, че с антена Текател 100 см може да се гледа 36Е дори с мултифийд(от София).На 36Е няма ли свободни канали.Моля за компетентно мнение

Последно редактирано от milpetm : 16-11-2012 на 14:49
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, конвертори, мотор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мотор или втора антена? fockers МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 52 05-04-2012 16:42
Настройка антена с мотор, ресийвър и шер dimi911 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 7 20-03-2012 21:07
мотор на 60 см Булсатска антена драго1 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 15 16-10-2010 23:13
Проблем - офестова антена с мотор Anthony Монтаж и настройка на антени 12 15-07-2009 09:46
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 09-02-2009 17:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.