The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV нови канали и новини

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #71  
Стар 03-03-2020
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Виждам,че има разлика в картите!
Твоята е по-нова,моята е доста стара.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg подписка.jpg (94.1 КБ, 66 разглеждания)
Отговори с цитат
  #72  
Стар 03-03-2020
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Относно 36Е имам въпрос:
Днес за пореден път около 11:40 сигналът започна да се срива от 13дВ до 8дВ и играе до 0дВ ! След десетина минути ситуацията се нормализира.

Предполагам причината е слънчевата интерференция,защото тези сривове са изместени във времето и всеки ден се появяват в по-късен час
Системата ми е мултифийд на НН-мотор,като двата конвертора са симетрични спрямо центъра.
Относно Трикольора,пияната ми карта бе блокирана за около десетина дни,но от няколко дни пак се активира,което е много положителен факт,защото е активна до август 2022г.
Човека попита за сигнала, пък вие се свлякохте на карти достъп...

Сменяй конвертора.
А при положение, че явно гледаш много, всеки ден, може би има смисъл точно за триколора да монтираш отделна фиксирана паница с конвертора във фокуса?
Отговори с цитат
  #73  
Стар 03-03-2020
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Човека попита за сигнала, пък вие се свлякохте на карти достъп...

Сменяй конвертора.
А при положение, че явно гледаш много, всеки ден, може би има смисъл точно за триколора да монтираш отделна фиксирана паница с конвертора във фокуса?
Естествено не е от конвертора!Фиксирана антена при сигнал от 13дВ на моята конфигурация: мултифийд на НН-мотор,какво ще ми помогне?
На всички е ясно,че ти си за стационарните антени,обаче не всички имат дворове,особено в национален курорт,където все пак ми позволиха една антена

Споменал съм и за пияната ми карта,всичко е по темата!
Ти поне имаш роднини в РФ,знайно е че си по далаверата,та кажи има ли нов спирт за напояване на карти?
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg трико.jpg (53.4 КБ, 51 разглеждания)

Последно редактирано от yavor1 : 03-03-2020 на 13:34
Отговори с цитат
  #74  
Стар 03-03-2020
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
...особено в национален курорт,където все пак ми позволиха една антена
....
Не знаех, че трябват позволения за паница....
Все пак пробвай да смениш конвертора. Не става въпрос "по-добър" някакъв, просто друг. Особено при такъв силен сигнал. Друг вибратор, друг облъчвател, друг деполяризатор могат по друг начин да реагират на слънчевата интерференция....

За картата: преди време търсех да купя, но разбрах, че ЛЕГАЛНО в Евросъюза да се предлагат руските телевизии е незаконно. Някога можело, после забраниха. Ако имах възможност за легално, щях да си плащам по 2-3лв месечно и да не мисля.
Но това пък ми очисти съвестта да ползвам кака. По-лесно е технически...
Други да му мислят как там да работи всичко. А аз още и основание имам да се възмущавам, ако те имат проблеми
Отговори с цитат
  #75  
Стар 03-03-2020
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Не знаех, че трябват позволения за паница....
Все пак пробвай да смениш конвертора. Не става въпрос "по-добър" някакъв, просто друг. Особено при такъв силен сигнал. Друг вибратор, друг облъчвател, друг деполяризатор могат по друг начин да реагират на слънчевата интерференция....

За картата: преди време търсех да купя, но разбрах, че ЛЕГАЛНО в Евросъюза да се предлагат руските телевизии е незаконно. Някога можело, после забраниха. Ако имах възможност за легално, щях да си плащам по 2-3лв месечно и да не мисля.
Но това пък ми очисти съвестта да ползвам кака. По-лесно е технически...
Други да му мислят как там да работи всичко. А аз още и основание имам да се възмущавам, ако те имат проблеми
Колега,как мислиш на Рубльовка дали трябва позволение за паница?
Във Варна имам 2 с НН-мотор и 1 стационар за 36Е,но тука не е така,особено за по-големи антенки!

Темата повдигнах,защото има такъв ефект,когато слънцето е по-ниско на хоризонта!


Разбра се,че трикото не го гледаш,но се изказваш като последна инстанция
Както и да е,относно интерференцията е писано,нищо ново,не се оправя по твоите препоръки!Какви вибратори, облъчватели,деполяризатори какви 5 лева

Явно не си разбрал какво означава мултифийд на НН мотор.

Особено силно се проявява при лъскави и светли антени,за това моята е напръскана,ама е станала като петниста хиена от силното слънце,явно трябва да се качвам на покрива да я напръскам пак!

Последно редактирано от yavor1 : 03-03-2020 на 18:25
Отговори с цитат
  #76  
Стар 03-03-2020
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Това прочетох при подводничарите:
Новые Условия оказания услуг (действуют с 02.03.2020)
ИЗМЕНЕНИЯ
1. При первоначальном подключении к оператору или при обмене оборудования:
С 02.03.2020 г. доступ к услугам «Детский», «МАТЧ ПРЕМЬЕР», «МАТЧ! Футбол» необходимо активировать в Личном кабинете в течение 31 суток после активации карты. Доступ к активации услуг «Детский», «Ночной», «МАТЧ ПРЕМЬЕР», «МАТЧ! Футбол» в Личном кабинете будет предоставлен в течение суток после активации карты.
2. в УОУ вводится п.4.19.
НСК вправе передавать полученные от Абонента/Пользователя персональные данные, а также аудиозаписи и текстовые записи (разговоры, переписка, в том числе электронная) взаимодействия НСК с Абонентами/Пользователями третьим лицам (в том числе Дилеру) в целях надлежащего оказания Услуг, в целях формирования специальных предложений,проведения маркетинговых и рекламных активностей, а также Роскомнадзору, Роспотребнадзору, Прокуратуре, органам МВД, ФАС, Минкомсвязи и иным органам государственной власти, как федеральным, так и субъектов РФ, территориальным по их запросам.
С 03.03.2020 вводится новая редакция "Абонентского договора"
Изменений в тексте договора не произошло. Теперь договор печатается более крупным шрифтом.
Отговори с цитат
  #77  
Стар 03-03-2020
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Имаше пропадане на сигнала на някой канали вчера и оня ден.Днес не съм забелязал.Да ,това трябва да е от интерференцията...
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #78  
Стар 04-03-2020
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Колега,как мислиш на Рубльовка дали трябва позволение за паница?
...
Разбра се,че трикото не го гледаш,но се изказваш като последна инстанция
....
Знам, че в някои държави има ограничения за паниците. Някои "общодържавни", други местни, общински. Просто за пръв път чувам за подобни ограничения в България.

Мислиш, че има някаква принципиална разлика между трико и нтв?

Щом мислиш, че вибратори и облъчватели няма да помогнат, защо мислиш, че пръскане по чинията ще свърши работа?
Отговори с цитат
  #79  
Стар 04-03-2020
ивангеоргиев ивангеоргиев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 101
Благодари: 6
Получил благодарност:
13 пъти в 8 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Знам, че в някои държави има ограничения за паниците. Някои "общодържавни", други местни, общински. Просто за пръв път чувам за подобни ограничения в България.

Мислиш, че има някаква принципиална разлика между трико и нтв?

Щом мислиш, че вибратори и облъчватели няма да помогнат, защо мислиш, че пръскане по чинията ще свърши работа?
Аз съм със един двоен офсетов конвертор за кръгова поларизация поставен на руска антена 2.20 см. за НТВ+ и Триколор и двата провайдера работят перфектно без прекъсвания. Картата и модула на Триколор е поставена в Mutant HD 51 4K а картата на НТВ+ е в оригиналният фирмен приемник.
Отговори с цитат
  #80  
Стар 04-03-2020
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Знам, че в някои държави има ограничения за паниците. Някои "общодържавни", други местни, общински. Просто за пръв път чувам за подобни ограничения в България.

Мислиш, че има някаква принципиална разлика между трико и нтв?

Щом мислиш, че вибратори и облъчватели няма да помогнат, защо мислиш, че пръскане по чинията ще свърши работа?
Естествено че има ограничения и не само в България!Не е важно дали си чул,за това те питах за Рубльовка.

По села и малки населени места,може да си напълниш двора с антени,между доматите и краставиците.
Това че си от руски произход не е гаранция,че си специалист по руска сателитна телевизия.
Знам че в РФ не се ползва мултифийд на НН-мотор с офсетна антена,за това може да не си запознат за какво иде реч и предлагаш облъчватели,вибратори,поляризатори и подобни,използвани при правофокусните антени
Ако имаш поне средно образование,би трябвало да си наясно,че антената не фокусира само СВЧ вълните,а целия вълнови спектър,включая и инфрачервеното излъчване,по законите на оптиката.Оцветяването на антената,ограничава донякъде спектъра на фокусираната в конвертора енергия,а като допълнителен ефект зимата спомага за премахване на снега от нея.
Съобразно положението на най-големия енергиен източник,излъчващ в целия вълнови спектър(за Слънцето иде реч),има темпорални времеви интервали,вариационно зависими от насочването на подвижната антенна система,в които се фокусира слънчевото излъчване в конвертора.
В конкретният случай се получава при насочване към 36Е от моето местоположение-Несебър,независимо използването на кръгова поляризация за ретранслиране на сигнала от 36Е!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Тв, триколор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.