The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ДРУГИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #91  
Стар 15-11-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
Ха, за бивш негър и Майкъл Джексън си много прав, но за това че няма бивши комунисти, не си. Има ги много и на водещи позиции и се познават, макар и в ново облекло, амплоа и убеждения. Тая порода с хамелеонски гени не се губи лесно.
Мисля, че на нас българите ни трябва някакъв специфичен, труднодефинируем режим. Нито комунизма, нито капитализма постигнаха резултат защото и двата режима ни бяха насадени отвън, под влияние на случващите се исторически процеси в световен мащаб.
Дядо Мраз се смени с Дядо Коледа, руските филми с американски, старите лозунги с нови клишета, но за обикновения човек нищо не се промени в положителна посока.
Който си е лапал, крал, реституирал ще си живее, а останалите ще се спасяваме кой както може.
малка страна на кръстопът, цялата полза е в богатия генофонд , много и различна генна информация носим , па и царя щеше за 800 дни да ни оправи, но и в китай е много зле , тяхния модел на капитал-социализъм е също нефелен, да не говорим за цензурата , това че се правят почти всички сат приемници в китай не означава че са лицензирани за ползване там, не са . имаш право само на операторски дръвчета , абе 1 месец ми стига все едно се върнах 30год. назад, а в либия все едно се върнах в 1970г и не ми хареса ..., а е в пъти по-богата държава , ама социална справедливост уж бяха построили, за другите като корея , лаос и кампучия не е за говорене
Отговори с цитат
  #92  
Стар 15-11-2011
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може да съм доста жесток, но пожелавам на всички поддръжници на сегашния режим да прогледнат.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 15-11-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
Може да съм доста жесток, но пожелавам на всички поддръжници на сегашния режим да прогледнат.
извинявам се за въпроса, но от какъв пол си все пак ?
а щом нещо се именува режим, лагер, строй - все понятия от една жестока и надявам се отминала епоха , няма как да го поддържам, но горчивия опит ме е научил, че от комунизма по-лошо няма , то си е феодално затворено стопанство ( съвета за икономическа взаимопомощ ), а трудно мога да забравя лукановия режим с купони за всичко, или жан виденовата зима, когато всяка сутрин и вечер сменяха цените , а лева се обезценяваше със страшна скорост.
ами не зная как да се обърна към теб ан ( г-не,г-жа,другарю или другарке ) ама не ми хвали дървеното желязо
Отговори с цитат
  #94  
Стар 15-11-2011
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако бях жена, щях да напиша жестокА, а не жесток. Тъй като се ебаваш с мен заради ника ми, нека ти задам и аз един въпрос. Ти Явор ли се казваш или си най-обикновено дърво?
Относно другото, само ти напомням към какво светло бъдеще ни води твоят избор.

За да не мислиш, че съм комунист, според мен ти си по-голям комунист от мен.

Последно редактирано от an : 15-11-2011 на 22:16
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на an за този полезен пост :
teolink (16-11-2011)
  #95  
Стар 16-11-2011
Аватара на TPOTOAP
TPOTOAP TPOTOAP не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 622
Благодари: 147
Получил благодарност:
469 пъти в 198 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Като гледам коментарите, доста хора са забравили какво беше преди 10 ноември. Затова ще напиша някои от нещата, които си спомням - повечето са детски спомени, но са ми достатъчно ясни.
Помня героят на този филм по битиви, в който забележете че само немците го наричаха диктатор - какъвто всъщност си беше и какъвто ще го запомни историята. Помня как постоянно го даваха по телевизията. Помня му 4-часовите речи на конгресите. На другия ден всички вестници излизаха в двоен и троен обем, за да могат да съберат поредната му фундаментална реч, от която щеше да зависи живота ни в близките 4 години. Същият ходеше по света да ни излага с просташкото си държание. Всъщност хората вътрешно му се подиграваха и се срамуваха от него.
Удивително е как комунистите успяха да промият мозъците на населението, че да забравят много бързо какво преживя при този режим.
От повечето коментари тук човек ще остане с впечатление, че видите ли, много хубаво било, работеща индустрия имало, хляб, апартаменти, коли, всеки можел да си позволи да отиде на море (естествено след като пусне връзки за карта) и на морето

като видехме някой чужденец от запада, го гледахме като аборигени.

Опашките бяха най-редовни далеч преди 90-та година. На семейство се полагаха по едно бурканче кисело мляко на човек, половин литър прясно мляко на човек и по половин хляб на ден. Много често чакахме пред магазина и изобщо не знаехме какво ще докарат - брашно ли, кори за баница или яйца например. Някой горе каза, че всяко семейство имало кола. Ами за тези коли се чакаше с години, това си беше подигравка направо.
Спомням си и за страха по времето на комунизма. Баба ми знаеше английски много добре, но до смъртта си не ми каза и 2 думи на английски, за да не би да се изпусна някъде и да не почнат да ни тормозят на 'идеологическа основа'. Пазя още стари писма - доноси от 'бдителни граждани' срещу прадядо ми, който е имал неблагоразумието да произхожда от по-заможен род. В училище ни пускаха анкети на кой баща му какви възгледи има, член ли е на партията и други подобни въпроси. Още като ученик съм ходил на военни обучения да разглобявам ак-47. За бригадите и други такива форми на експлоатация няма смисъл да се отваря въпрос.
България по времето на комунизма беше една силно изостанала страна със сбъркана икономика, управлявана от диктатор васал на Съветския съюз. Това е простата истина. Експериментите на бай Тошо и кликата му съсипаха страната до такава степен, че повече от 20 години не можем да се оправим. В това време другите, с които бяхме в соц кюпа, отидоха много, много по-напред от нас. Само че те си разформироваха компартиите, отвориха си досиетата и приеха лустрационни закони.

А ние все още си спомняме за комунизма, с умиление при това. И интервюираме внучката на комунистическия диктатор, която стана даже депутат след 10 ноември. Щом никой не намира това ако не за скандално, то поне за нередно, жалко за тази държава.

Последно редактирано от TPOTOAP : 16-11-2011 на 02:12
Отговори с цитат
  #96  
Стар 16-11-2011
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TPOTOAP Вижте мненията
Като гледам коментарите, доста хора са забравили какво беше преди 10 ноември. Затова ще напиша някои от нещата, които си спомням - повечето са детски спомени, но са ми достатъчно ясни.
Помня героят на този филм по битиви, в който забележете че само немците го наричаха диктатор - какъвто всъщност си беше и какъвто ще го запомни историята. Помня как постоянно го даваха по телевизията. Помня му 4-часовите речи на конгресите. На другия ден всички вестници излизаха в двоен и троен обем, за да могат да съберат поредната му фундаментална реч, от която щеше да зависи живота ни в близките 4 години. Същият ходеше по света да ни излага с просташкото си държание. Всъщност хората вътрешно му се подиграваха и се срамуваха от него.
Удивително е как комунистите успяха да промият мозъците на населението, че да забравят много бързо какво преживя при този режим.
От повечето коментари тук човек ще остане с впечатление, че видите ли, много хубаво било, работеща индустрия имало, хляб, апартаменти, коли, всеки можел да си позволи да отиде на море (естествено след като пусне връзки за карта) и на морето

като видехме някой чужденец от запада, го гледахме като аборигени.

Опашките бяха най-редовни далеч преди 90-та година. На семейство се полагаха по едно бурканче кисело мляко на човек, половин литър прясно мляко на човек и по половин хляб на ден. Много често чакахме пред магазина и изобщо не знаехме какво ще докарат - брашно ли, кори за баница или яйца например. Някой горе каза, че всяко семейство имало кола. Ами за тези коли се чакаше с години, това си беше подигравка направо.
Спомням си и за страха по времето на комунизма. Баба ми знаеше английски много добре, но до смъртта си не ми каза и 2 думи на английски, за да не би да се изпусна някъде и да не почнат да ни тормозят на 'идеологическа основа'. Пазя още стари писма - доноси от 'бдителни граждани' срещу прадядо ми, който е имал неблагоразумието да произхожда от по-заможен род. В училище ни пускаха анкети на кой баща му какви възгледи има, член ли е на партията и други подобни въпроси. Още като ученик съм ходил на военни обучения да разглобявам ак-47. За бригадите и други такива форми на експлоатация няма смисъл да се отваря въпрос.
България по времето на комунизма беше една силно изостанала страна със сбъркана икономика, управлявана от диктатор васал на Съветския съюз. Това е простата истина. Експериментите на бай Тошо и кликата му съсипаха страната до такава степен, че повече от 20 години не можем да се оправим. В това време другите, с които бяхме в соц кюпа, отидоха много, много по-напред от нас. Само че те си разформироваха компартиите, отвориха си досиетата и приеха лустрационни закони.

А ние все още си спомняме за комунизма, с умиление при това. И интервюираме внучката на комунистическия диктатор, която стана даже депутат след 10 ноември. Щом никой не намира това ако не за скандално, то поне за нередно, жалко за тази държава.
не мога да разбера вие ли не разбирате или другите не обясняват. аз тука комунисти не виждам, само хора които си казват мнението.
-хората тъгуват по спокойствието което беше. нямаше такава престъпност.
- а да си спомняте времето в което не се заключваше нито кола нито къща?
- имаше БДС . сега има боклуци по магазините.
- имаше пари. но нямаше къде да отидеш а сега има къде да отидеш ама няма пари.
ти направо ме хвърли в оркестъра. то бива късогледство ама чак пък толкова, е не го разбирам.
та да му поясня на ТРОТОАР–а.
Цитирай:
Експериментите на бай Тошо и кликата му съсипаха страната до такава степен, че повече от 20 години не можем да се оправим. В това време другите, с които бяхме в соц кюпа, отидоха много, много по-напред от нас. Само че те си разформироваха компартиите, отвориха си досиетата и приеха лустрационни закони.
държавата е съсипана от тези които събориха социализма и сега са върли капиталисти. тези от бившите соц страни избраха хора които могат да управляват държавата, а не да крадът. ако смяташ че с лустрационните закони и с отворени досиета българия ще е като словения например по добре ходи на лекар да се прегледаш. досиетата се отварят за да няма зависимости от хората от бившата ДС, настоящите капиталисти и да не могат хора с досиета да заемат ръководни постове.
Цитирай:
България по времето на комунизма беше една силно изостанала страна със сбъркана икономика.......
на това освен да се смея не знам какво да ти отговоря. ти да не падаш от марс бре? а сега сме много богата държава така ли? къртиш мивки братчед
Цитирай:
.....Щом никой не намира това ако не за скандално, то поне за нередно, жалко за тази държава.
знаеш ли кое е скандалното? вече 22 години няма едно правителство което да си свърши работата, т.е. да изкара тая държава от дупката в която е за да заеме полагащото й се място до лидерите в европа. скандалното е това че избираме едни и същи разбойници и те естествено ни "оправят" .
Отговори с цитат
  #97  
Стар 16-11-2011
Аватара на Хиена
Хиена Хиена не е на линия
Квестор
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 2,388
Благодари: 1,311
Получил благодарност:
1,281 пъти в 585 поста
Сваляния: 236
Ъплоуди: 13
По подразбиране

Спомням си с умиление времето когато хората гледаха по 3-4 деца и си ги изучаваха.
Спомням си с умиление как играехме по парковете до късна вечер.
Спомням си как можеш да напуснеш работа защото не те кефи и на другия ден да си на нова.
Спомням си спокойствието сутрин като станеш.
Спомням си как мързелите ги караха на сила да работят.
Спомням си ергенския данък също.
Купоните бяха след падането на соца в самото начало.
Мразя комунистите от дъното на душата си, та те и до ден днешен си управляват “скапаната“ държавица - ако някой се заблуждава, че са други....
__________________
Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите.
Отговори с цитат
  #98  
Стар 16-11-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хиена Вижте мненията
Спомням си с умиление времето когато хората гледаха по 3-4 деца и си ги изучаваха.
Спомням си с умиление как играехме по парковете до късна вечер.
Спомням си как можеш да напуснеш работа защото не те кефи и на другия ден да си на нова.
Спомням си спокойствието сутрин като станеш.
Спомням си как мързелите ги караха на сила да работят.
Спомням си ергенския данък също.
Купоните бяха след падането на соца в самото начало.
Мразя комунистите от дъното на душата си, та те и до ден днешен си управляват “скапаната“ държавица - ако някой се заблуждава, че са други....
за купоните не си прав, имаше и през 1962-64, също и 1988-89 по преименуването на турците, а за колите от много отдавна, да не говоря че на акта ми за раждане има записка за 300кг дърва и 3м хасе - предполагам за пелени, а ергенския данък беше върха на сладоледа.
по принцип данък общ доход беше 13%, а по радиото обясняваха за десятъка по турско време -- на всеки 100 гроша се вземало 10 гроша + 3 отгоре, абе чудничко си живеехме, само да имахме право да напуснем соц. ЛАГЕРА , щяха само членовете на политбюро да останат
Отговори с цитат
  #99  
Стар 16-11-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,807
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,808 пъти в 3,009 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
Ако бях жена, щях да напиша жестокА, а не жесток. Тъй като се ебаваш с мен заради ника ми, нека ти задам и аз един въпрос. Ти Явор ли се казваш или си най-обикновено дърво?
Относно другото, само ти напомням към какво светло бъдеще ни води твоят избор.

За да не мислиш, че съм комунист, според мен ти си по-голям комунист от мен.
ами с този красив аватар, за какво да те помисля - за травестит ли.
аз се казвам явор, от мъжки род и съм хетеросексуален, колкото и старомодно да ти звучи
Отговори с цитат
Стар 16-11-2011
DON Джолан
Това съобщение е изтрито от Джак. Причина: спам
  #100  
Стар 16-11-2011
teolink teolink е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,623
Благодари: 467
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
само да имахме право да напуснем соц. ЛАГЕРА , щяха само членовете на политбюро да останат
Пълни глупости! Не си прави изводите на базата на сегашната ситуация.
Гладът, несигурността и безизходицата са основният движещ фактор на емиграцията, а не толкова насажданата идеология.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
btv, За, комунизма, края, на, нас, ПО, филм


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 8 (0 членове и 8 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
3D телевизори без очила до края на годината Джак Дъра-Бъра 8 25-08-2010 09:40
Държавната БНТ с нов шеф в края на юни Джак Дъра-Бъра 1 04-05-2010 18:42
ДРТ ТВ- до края на 2009 год. berks Новини 0 06-08-2009 16:01
SKY с 50 HD канала до края на годината ТИНТИН HDTV нови канали и новини 7 04-08-2009 01:37
Акценти на MGM до края на юни 2009 г. ТИНТИН ФИЛМИ 0 13-06-2009 20:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.