The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 31-01-2019
demmlik demmlik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 584
Благодари: 1,764
Получил благодарност:
94 пъти в 71 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
Thumbs up Мейнборда

Цитирай:
Първоначално написано от woooow Вижте мненията
Защото е евтина турска сглобка на вестел. Номера на захранването ти е 17IPS71, мейнборда е 17MB97.
Захранването можеш да си го намериш за около 30-40лв по продавалниците. Мейнборда, ако се окаже, че е изгорял, трябва да е за същия модел матрица.
Мейнборда брато моя опит от мълнийи
__________________
Japan
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31-01-2019
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от woooow Вижте мненията
Защото е евтина турска сглобка на вестел. Номера на захранването ти е 17IPS71, мейнборда е 17MB97.
Захранването можеш да си го намериш за около 30-40лв по продавалниците. Мейнборда, ако се окаже, че е изгорял, трябва да е за същия модел матрица.
Какво му е на Вестела? Покрай мен доста народ си накупи Вестел под името Horizon, Тошиба и не знам си какво още - повече от добре работят. За 260лв. 32 инча FullHD, не знам какво не му харесваш. Панел на LG за 260лв. - предложи друг. И по-добре Вестел, отколкото китайче. Вестел се ремонтира за стотинки, ако нещо му се случи. Помня преди години, когато отвориха Метро, продаваха телевизори Watson, производство на Вестел. Имах един 29 инча, на на който за 12 години, му изгоря някакъв транзистор и един кондер. Тоест едното поддаде и другото опука. Ремонт 3.50лв. Отделно на малките пак имаха някаква такава драма. Моят, помня, че беше с кинескоп на Томсън - за годините си работеше отлично. Имах и с Sony Vega 29 инча, като разликата е, че на Сонито свърши на 9-тата година с кинескопа. Почнаха някакви мигания на диоди, щуротии и в крайна сметка го продадох за 100лв. за части. Watson му взех 150 и още го гледат в една механа...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
demmlik (31-01-2019)
  #13  
Стар 31-01-2019
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Да сравняваш Westel със Sony Trinitron мисля че е малко не коректно. Нямам впредвид кой кинескоп колко е изкарал, а образа! Или по-правилно казано да сравняваш Trinitron с който и да е кинескоп не е коректно. Разликата е от земята до небето. Относно колко е издържал кинескопа на Sony-то - явно това е било от последните серии при които са взели мерки да не са им вечни кинескопите. Ремонтирал съм (преди многооо време) Sony-та на по повече от 20 години които имаха най-различни проблеми, но не и с качеството на кратината. Не случайно всички студийни монитори по онова време във всички телевизии бяха Trinitron!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31-01-2019
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да, прав си, донякъде...
Сони си е Сони важеше някога. Тук сравнявам и двете - дълготрайност и качество на картината. Сонито - черен цвят една идея по-добър. Вестел - от покупката до продажбата почти еднаква картина. Сонито от покупката, до скапването на кинескопа - 10 промени поне. След четвъртата година контрастът беше на максимум, защото на около 2/3 беше тъмен. В някакъв момент отслабна червеният цвят, та се наложи да се вдигне от сервизното с няколко единици, следващото беше тоталното изпушване на кинескопа - първо след пускане някакви мигания, не знам си какво и работеше, а накрая само мигаше и си имах едно 29 инчово радио.
Имам стар Trinitron от първите, който е купуван отвън. Също имам и стар Шарп с една година по-нов от Сонито - е, Сонито вече дава фира, не може да става и дума за сходимост на цветове и т.н., докато Шарпът си работи отлично. Разликата - и на двата в някакъв момент им смених тунерите заради хипербанда, като ремонт Сонито не е имал друг, но Шарпът опука ТХО на четвъртата или петата година. Дистанционното на Сонито си работи, Шарпът е с турско Pilot, защото оригиналното се скапа. Фактът си е факт, обаче, Шарпът работи отлично, Сонито е пътник, като Шарпът е работил с около 1/3 повече време от Сонито, защото Сонито е в детска стая, а Шарпът е в кухнята в апартамента, в който са.

Основната мисъл на предния ми пост беше, не да плюя Сони, а да дам пример, че Вестел далеч не е толкова лош производител, дори напротив. LG 32 инча FullHD е над 440лв., Вестел /Horizon/ с панел LG FullHD е 260лв. За 32 инча, не вярвам да има някаква разлика в картината, дори мисля, че няма да има. Да не говорим, че тоя Horizon, май имаше и сателитен тунер, не че е кой знае какво, но го има, при това за някакви 260лв.
Панчото не знам кое му е развалено, но това, че е Вестел, не значи, че е лош - всичко се разваля...

Последно редактирано от Златанов : 31-01-2019 на 23:25
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
demmlik (31-01-2019)
  #15  
Стар 31-01-2019
demmlik demmlik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 584
Благодари: 1,764
Получил благодарност:
94 пъти в 71 поста
Сваляния: 136
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Да, прав си, донякъде...
Сони си е Сони важеше някога. Тук сравнявам и двете - дълготрайност и качество на картината. Сонито - черен цвят една идея по-добър. Вестел - от покупката до продажбата почти еднаква картина. Сонито от покупката, до скапването на кинескопа - 10 промени поне. След четвъртата година контрастът беше на максимум, защото на около 2/3 беше тъмен. В някакъв момент отслабна червеният цвят, та се наложи да се вдигне от сервизното с няколко единици, следващото беше тоталното изпушване на кинескопа - първо след пускане някакви мигания, не знам си какво и работеше, а накрая само мигаше и си имах едно 29 инчово радио.
Имам стар Trinitron от първите, който е купуван отвън. Също имам и стар Шарп с една година по-нов от Сонито - е, Сонито вече дава фира, не може да става и дума за сходимост на цветове и т.н., докато Шарпът си работи отлично. Разликата - и на двата в някакъв момент им смених тунерите заради хипербанда, като ремонт Сонито не е имал друг, но Шарпът опука ТХО на четвъртата или петата година. Дистанционното на Сонито си работи, Шарпът е с турско Pilot, защото оригиналното се скапа. Фактът си е факт, обаче, Шарпът работи отлично, Сонито е пътник, като Шарпът е работил с около 1/3 повече време от Сонито, защото Сонито е в детска стая, а Шарпът е в кухнята в апартамента, в който са.

Основната мисъл на предния ми пост беше, не да плюя Сони, а да дам пример, че Вестел далеч не е толкова лош производител, дори напротив. LG 32 инча FullHD е над 440лв., Вестел /Horizon/ с панел LG FullHD е 260лв. За 32 инча, не вярвам да има някаква разлика в картината, дори мисля, че няма да има. Да не говорим, че тоя Horizon, май имаше и сателитен тунер, не че е кой знае какво, но го има, при това за някакви 260лв.
Панчото не знам кое му е развалено, но това, че е Вестел, не значи, че е лош - всичко се разваля...
Евалла Златанов нямам думи
__________________
Japan
Отговори с цитат
  #16  
Стар 01-02-2019
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 540
Благодари: 32
Получил благодарност:
206 пъти в 149 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Златанов, ето последната жертва, на 2 години и 3 месеца-тошиба на вестел! Дано се вижда надписа отгоре на лентата... Звук има картина няма, що е то?
По-стар от 2 години и половина не е идвал при мен за ремонт!
В конкретния случай смених и 2-те ленти!
Ама за 260лв-толкова, нали?
Същата тошиба, само че с китайска платка, 4-та година бичи без проблем! Разликата между турчина и китаеца е в един много тънък момент, който не мисля да обсъждам в тази тема, че достатъчно я осрахме...
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg IMAG0391.jpg (94.3 КБ, 63 разглеждания)
Отговори с цитат
  #17  
Стар 01-02-2019
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Тц, не позна. На 2 години и два месеца LG със същите драми, лично мое. Добре, че имам приятел, който го оправи - смени диодите и го продадох на човек, на който казах какво е правено и че гаранция няма. Не ми е известна съдбата му към момента. Та пак не е баш така.

И да, надписът се вижда. В интерес не истината, лентата на LG изглеждаше по-така. Тая малко странна ми се види - диодите по-големи от лентата. Ако не бъркам, на LG диодите бяха малки, тоест побираха се в лентата. Моделът беше 32LN нещо си по спомен. Май LN5400
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
demmlik (01-02-2019)
  #18  
Стар 01-02-2019
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 540
Благодари: 32
Получил благодарност:
206 пъти в 149 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ясно, караш го по инерция без да знаеш какво се случва всъщност!
Ползвай си уредите със здраве! Паричките са си ваши все пак!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 01-02-2019
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 772
Благодари: 117
Получил благодарност:
305 пъти в 171 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от woooow Вижте мненията
Разликата между турчина и китаеца е в един много тънък момент, който не мисля да обсъждам в тази тема, че достатъчно я осрахме...
В същност се радвам да чета такива мнения, защото не съм с такъв опит с телевизорите и ми е интересно.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 01-02-2019
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 540
Благодари: 32
Получил благодарност:
206 пъти в 149 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Глаголица Вижте мненията
В същност се радвам да чета такива мнения, защото не съм с такъв опит с телевизорите и ми е интересно.
Ами хващай уреда и измери напреженията от захранването! На черната букса която отива към мейнборда, за да видим дали е здрав!
но го захвани поне с 2 винта на кръст да не се изплъзне нанякъде и да има пушеци...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
lcd, panasonic, изгоряла, платка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
FULL HD 1080p проектор BENQ W1300 с изгоряла платка пиратко ЧЕРНА ТЕХНИКА 1 23-02-2018 11:53
Изгоряла WAN на dlink dir-300 дексър Настройки на рутери 4 12-08-2012 20:48
next 18500 hd-изгоряла ЛАН карта ibram NEXT 4 25-06-2012 10:45
DM 500s - изгоряла лан карта kabel DREAMBOX 3 08-08-2010 23:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.