The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19-12-2011
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
Question Въпрос за HDMI кабел

Интересува ме на тези HDMI кабели какви са тези удебелените части в двата им края малко преди самата букса?
Съжалявам че нямам снимки да поместя но винаги съм се чудил аджеба закакво е това удебеленото в двата края на един такъв кабел Нещо да пази от смущения ли, някакви филтри ли са това?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-12-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ali_baba Вижте мненията
Интересува ме на тези HDMI кабели какви са тези удебелените части в двата им края малко преди самата букса?
Съжалявам че нямам снимки да поместя но винаги съм се чудил аджеба закакво е това удебеленото в двата края на един такъв кабел Нещо да пази от смущения ли, някакви филтри ли са това?
Именно - би трябвало да са феритни филтри. Но съм рязал от любопитство китайски кабелчета ( не точно HDMI) , на които в упоменатото удебеление има само пластмаса Докарват го на вид един вид Сори за тавталогията ама беше умишлена
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-12-2011
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Именно - би трябвало да са феритни филтри. Но съм рязал от любопитство китайски кабелчета ( не точно HDMI) , на които в упоменатото удебеление има само пластмаса Докарват го на вид един вид Сори за тавталогията ама беше умишлена
Питам защото на моя телевизор такъв кабел с такова удебеление създава смущения и неможе да работи приемника, пък като сложа кабел без тези удебеления всичко работи нормално
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-12-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Не са виновни "удебеленията" така наречените филтри - тяхната цел е ако има високочестотни смущения предизивкани от тока/тоците протичащ през кабела да не се разсейват нататък и кабела реално да се превръща в антена. Вероятната причина е лош контакт на един или повече пинове от куплунга. Провери като се появят смущенията дали като разклатиш леко кабела/кулпунга не се оправя (трябва да пробваш и от двете страни, но не едновременно).
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20-12-2011
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Не са виновни "удебеленията" така наречените филтри - тяхната цел е ако има високочестотни смущения предизивкани от тока/тоците протичащ през кабела да не се разсейват нататък и кабела реално да се превръща в антена. Вероятната причина е лош контакт на един или повече пинове от куплунга. Провери като се появят смущенията дали като разклатиш леко кабела/кулпунга не се оправя (трябва да пробваш и от двете страни, но не едновременно).
Въртях кабела в какви ли не посоки но промяна няма, иначе телевизора е 42" плазма Panasonic, но много странно каквото и да правя с този кабел с удебеленията по екрана излизат снежинки на момента прекъсва картината, ужас е изобщо неможе да се гледа нищо, щом сложа кабел без удебеления и всичко заспива
досега такова нещо небях виждал
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20-12-2011
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,689
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какви снежинки на HDMI връзка ,че ми стана интересно?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20-12-2011
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дедал Вижте мненията
Какви снежинки на HDMI връзка ,че ми стана интересно?
И на мене ми е интересно и затова пуснах темата ако някой по запознат може да даде научно обяснение защо при включването на приемника към телевизора със HDMI кабел, който има удебеления в двата му края преди буксите просто по екрана почват да излизат едни снежинки като артефакти и зелени петънца все едно бокса тръгва да крашва, на моменти даже изчезва и сигнала от приемника все едно съм извадил HDMI кабела
Помислих че бокса а повреден и изтичах до един приятел да взема неговия HDMI кабел, който е без такива удебеления и нещата заспаха и няма и помен от проблема.
Със същия този кабел с удебеленията на два други телевизора проблеми няма обаче и кабела си е изправен! Просто нещо от този кабел смущава връзката между приемника и този плазмен Panasonic.... и се чудя какво В момента съм с кабел без удебелния и работи супер. Обаче сложа ли оня кабел с удебеленията телевизия неможе да се гледа......
Някакви идеи откъде може да идват смущенията?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20-12-2011
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами след като кабела работи на други ТВ-та - значи не е от него !
ТВ-то и бокса на един контакт ли са ? Имаш несъвместимост в характерите !!
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "

Последно редактирано от civica : 20-12-2011 на 21:26
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20-12-2011
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Ами след като кабела работи на други ТВ-та - значи не е от него !
ТВ-то и бокса на един контакт ли са ? Имаш несъвместимост в характерите !!
Да кабела на други тв та работи и тв то и бокса са вързани на един контакт, някаква несъвместимост се получава обаче, чудно защо......
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20-12-2011
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ха, това със снежинките и на мен не ми се вярваше, но го изпитах на мой гръб. Купих кабел за сервиза за 9.90 от Техномаркет, след два -3 пъти пробване, като се има в предвид, че само аз работя с него и 2 -3 пъти, бях пробвал дали работят входовете на ТВ тата, се оказа, че кабела, като го заклатя и прекъсва, като при това се появяват снежинки на екрана, малко по-ситни от нормалния снеговалеж при аналоговия тунер на всеки телевизор. Кабела, беше без такива феритни пръстени. Просто кабел. Не знам, кой точно извод прави беля, но снежинките са си снежинки и това си е реалност, въпреки цифровия сигнал. Според мен в случая, така наречения феритен филтър е менте и реже някоя честота на сигнала. Така може и миражи да почнат да се виждат.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hdmi, въпрос, За, кабел


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
свързване на zhd 100 към монитор с кабел hdmi към dvi хондоман ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 32 05-11-2011 07:39
Неработещ HDMI кабел cvbyte Въпроси и отговори 22 04-11-2011 21:15
HDMI - HDMI КАБЕЛ - 9 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-07-2011 18:56
YE NEXT 18500 HD /без HDMI кабел/ - 186 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 21-12-2010 00:29
Въпрос за HDMI и SPDIF-Out при HD chess11 КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 3 28-11-2008 15:25


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.