The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > СПОРТ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #10141  
Стар 04-11-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,608
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,203 пъти в 2,954 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само Гришо не го е страх,даже му го викна в очите!От последните 3 мача Ноле го победи 1 път и Гришо го реанимира 2 пъти,похода на сърбина почна след като Гришон го изпусна,както и оня ден,ако беше направил точката в тайбрека,не се знаеше,след силното начало,на Джоко,нашия го догони и за 1 удар да го пречупи!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
Анто75 (04-11-2019)
  #10142  
Стар 08-11-2019
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Понеже преди почти 2 години бях подхванал темата за "хроничната контузия" на Григор в рамото и тогава имаше някои "форумни подвиквания", че нямало такова нещо...

Цитирай:
Ами темата е доста интересна но съвсем разбираемо няма много инфо по въпроса. Нещата тръгват още от младежките му години когато явно е имал проблем с рамото. Но през последните 4-5 години най-вече всички следящи тениса по-задълбочено винаги са се чудели откъде идва това непостоянство на сервис при Григор защото е ясно, че е имало редица турнири при които това му е било голямо оръжие. Тоест предвид и опита който е натрупал и физическата му подготовка и много тренери които е имал - този компонент от играта му трябваше да става все по-добър, а вместо това има голямо непостоянство.

Та още преди 2-3 години някои хора с медицинско образование са забелязали определени симптоми при него по време на игра, които според тях се дължат на проблеми в рамото. Само че разбира се това си остава в сферата на спекулациите защото официално инфо е разбираемо да няма защото само би помогнало на противниците му ако знаят, че той има проблем. Но пък сега той си призна, че има наистина проблем. Дали и преди е имал няма как да се каже но се спекулираше от години. Тоест проблема е такъв, че той може да играе но не може да го прави на макс и в известен смисъл се пести в определни моменти или стиска зъби...Преди 2 години пак имаше един период когато нещата на сервис бяха трагични в един период и аз бях сигурен, че той ще излезе да каже че има проблем с рамото но не го направи. Но в неговия случай може да е преценено, че това е по-добрия вариант за тогава.
Аз тогава писах че е теория, но една теория най-добре доказва валидността си през годините на база това дали описаното в нея дава някакви видими резултати и се реализира в "бъдещето"....

Днес Григор е описал как е преминала част от сезона му тази година и това следва да говори много:


„В Индиън Уелс се събуждах в 3 часа през нощта с болки в рамото и всяка вечер бях в болницата. Мислех си – ще се отказвам ли, какво мога да променя? Едвам вдигах чаша с вода. Сутринта отивах в болница, а вечерта се връщах“."
Отговори с цитат
  #10143  
Стар 08-11-2019
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,007 пъти в 775 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
"хроничната контузия"
Няма такъв термин , определящ точно патологията на дадено състояние или процес. Има диагноза . Неговата , ако има такава , не съм я срещал. Рафа , например има в момента разтежение на коремен мускул с микроскопична деструкция на мускулни влакна. Преходно състояние , което е имал и в миналото . Григорчо , с този бекхенд с една ръка и голяма амплитуда на размаха , пренатоварва връзките в рамото. С един хроничен периартрит в напреднал стадий , няма как да може да играе. Казва , че ще играе още 10 години - какво ти говори.
Отговори с цитат
  #10144  
Стар 08-11-2019
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ender Вижте мненията
болки в рамото ... Едвам вдигах чаша с вода
Мен ме болИ кура, ама го вдигам без проблем.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светия Дух за този полезен пост :
aleks1976 (04-01-2020)
  #10145  
Стар 08-11-2019
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
Няма такъв термин , определящ точно патологията на дадено състояние или процес. Има диагноза . Неговата , ако има такава , не съм я срещал. Рафа , например има в момента разтежение на коремен мускул с микроскопична деструкция на мускулни влакна. Преходно състояние , което е имал и в миналото . Григорчо , с този бекхенд с една ръка и голяма амплитуда на размаха , пренатоварва връзките в рамото. С един хроничен периартрит в напреднал стадий , няма как да може да играе. Казва , че ще играе още 10 години - какво ти говори.

Аз не случайно съм го сложил в кавички. Става дума затова че е предразположен към травми в рамото и е имал такива де факто през цялата си кариера. Само че в миналото нещата се разминаваха по-леко и не се коментираха от него. Когато вече започна да се шуми повече около "проблема" през януари 2018 ти например каза:


Цитирай:
Всеки спортист , не е застрахован от травми , били те под формата на разтежение на мускул или сухожилие - преодолими , но да споменаваш за травма при която има структурни изменения ? Джокович да кажем да , Мъри също , подложи се на операция. Гришо, откъде накъде го изтропа , че споменаваш за хронична травма.
С оглед на това което се случи с него оттогава и постоянните му проблеми с рамото смятам, че моята версия беше по-близо до истината. Защото моята версия предполагаше, че той ще продължи да има сериозни проблеми с рамото и това се превърна във факт. Не знам до колко промяната в параметрите на ракетата му може да наклони везните в негова полза. Той казва че помога ама да видим. Дано да помогне поне да го боли по-рядко. Аз съм убеден че в доста мачове той игра с болки и това се отрази на играта му. Отделно тениса в последните години стана още по-конкурентен и дори предишното му най-добро ниво едва ли ще бъде достатъчно за да постига същите резултати.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ender за този полезен пост :
teolink (13-11-2019)
  #10146  
Стар 08-11-2019
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,007 пъти в 775 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
Talking

Разтягане на локуми , без конкретика. Говориш и предполагаш , без да знаеш точно . Мотае ти се нещо в главата , но си в пълна неяснота.
Отговори с цитат
  #10147  
Стар 08-11-2019
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
Разтягане на локуми , без конкретика. Говориш и предполагаш , без да знаеш точно . Мотае ти се нещо в главата , но си в пълна неяснота.

Хах Предполагам си наясно, че тук коментираме неща които са станали публично достояние по един или друг начин. Медицинския му картон и изследвания очевидно не са между тях... Естествено че няма как да се знае точно защото както ти писах още преди две години коментираме и предполагаме на база вторични фактори в неговата игра. Плюс това което той сам почна да коментира в последно време. Но когато повече от година след АО 2018 той директно казва, че е имал зверски болки в рамото на (ИУ 2019) - От това каква по-ясна конкретика искаш, която напълно доказва предишната теза заявена година по-рано?
Отговори с цитат
  #10148  
Стар 13-11-2019
teolink teolink не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,629
Благодари: 468
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

В тениса май е като при кокошките - една кълве втора, трета кълве първата, а втората кълве третата...
Доминик Тийм, който преди около седмица беше тотално разпердушинен от Гришо, сега мачка легенди и то на настилка, която не се счита най-добрата му. Какви са изводите? Предполагам има поне 2 варианта.
Вместо на големия финал Джокович и Федерер ще се трепят утре за оставане в турнира
Отговори с цитат
  #10149  
Стар 13-11-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,608
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,203 пъти в 2,954 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И ташака е и измислен,някой от тях ще вземе големия финал!
Отговори с цитат
  #10150  
Стар 13-11-2019
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,007 пъти в 775 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Битката е за рекорди , а не ала -бала.

Надал може да гарантира първото място, ако стигне до финала, след като излезе непобеден в груповата фаза, независимо от това какво прави сърбинът. Това е така, защото достигането до финал не победен ще донесе за Надал 1000 точки, което добавено към съществуващата му преднина от 640 ще го изведе 1,640 напред и следователно извън обхвата на Джокович (най-високото, което всеки играч може да спечели на финалите, е 1500 точки).

Надал също може да затрудни работата на Джокович, дори ако не стигне до финала. Ако испанецът спечели само два мача в предварителните кръгове (независимо от това дали се класира за полуфинала или не), той все пак ще получи 400 точки (200 за всяка победа) и по този начин ще излезе 1,040 точки пред сърбина. Това би означавало, че Джокович не може да заеме първото място, освен ако не спечели титлата.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Григор, Димитровтенис


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 24 (0 членове и 24 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Григор-Чела ceci69 СПОРТ 2 20-10-2011 13:34
Григор Димитров alexandarivanov СПОРТ 27 29-09-2011 14:04
Григор Димитров и Пиронкова Джак СПОРТ 4 19-01-2011 12:20
Гледайте мача на Григор Димитров срещу Каняс в момента ТИНТИН СПОРТ 1 14-07-2009 15:00
Тенис - Григор Димитров по Eurosport HD АДМИН СПОРТ 1 10-06-2009 21:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.