The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #2651  
Стар Преди 20 часа
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,462
Благодари: 1,073
Получил благодарност:
1,073 пъти в 702 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гадьо Вижте мненията
Не знам какво общо има цената на бензина с твоето парно, но ако ще ревеш за високите цени на газа, сбъркал си кой ти е виновен! Обърни се към Мунчо и капитан Катамаран, който подписа "прекрасния" договор с Боташ, и всеки ден към Турция заминават 500 000 долара без да получаваме нищо насреща! Ако случайно не знаеш, руския газ като влезел в Турция ставал турски, та познай защо служебното правителство на Мунчо подписа 13 годишен договор с Боташ.
Така че горницата на парното я смятай за данък русофилство и недей да ревеш, ами се радвай че го плащаш, щото така помагаш на матушка Русия да се бори срещу колективния запад!
Цената на бензина и цената на парното са свързани когато допълват с мазут
Той мазута не се изпарява все някъде се ползва

Инсата на входа на горна баня последния резервоар ми даде 2 литра отгоре,
последния път зареди на входа на Овча Купел, че беше затворено и нещата се възстановиха.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #2652  
Стар Преди 20 часа
Аватара на ReVo
ReVo ReVo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Мнения: 113
Благодари: 127
Получил благодарност:
17 пъти в 16 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То темата е за БГ бензиностанции, но ще пусна малко цени на бензина от преди две седмици.
Франция на Тотал 1,78 - 1,87 евра, Е5, това е за селф сервиз, ако ти зареди бензинджията става 2.00 евра
Италия на Ени 1,83 Е5, също селф
Хърватия на Ина 1,50 евра Е5
Словения на Петрол 1,45 евра Е5
В измикярската Сърбия не съм зарежда, но цената е окло 175-185 динара. Там не сипвам и капка вече, защото миналата година след като заредих на тяхно ОМВ разхода ми се вдигна от 6,8 на 8,8 л/100км. Та трябваше в Хърватия на всяка бензиностанция да досипвам да се оправи.
Изненадах се приятно от Словения, защото знам че е по-скъпо, но Хърватия ги изпревари по цени.
__________________
IPBOX 9000 HD, IPBOX 910 HD, IPBOX 200S, 2x DM500S, 2x 90 cm + 2x motor, 120 cm + motor, 80 cm - 75E
Отговори с цитат
  #2653  
Стар Преди 19 часа
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 877
Благодари: 137
Получил благодарност:
340 пъти в 193 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Инсата на входа на горна баня последния резервоар ми даде 2 литра отгоре....
По спецификация на производителя резервоарът ми събира 76л, но на не една бензиностанция и не само в България съм зареждал 86л, ако реша да го цедя едва-едва до капачката. Имам туба от 10л, която никога не успява да събере повече от 10 на същите бензиностанции, така че, е мит, че ни удрят в литрите.
Отговори с цитат
  #2654  
Стар Преди 18 часа
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 2,002
Благодари: 386
Получил благодарност:
599 пъти в 408 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

И аз отдавна не съм попадала на лъжливи бензиностации.

Прди няколко години съм писал, че Магарешки в Лулин лъже точно 10% в литрите. И ти заминава далаверата в цената...Установено с 2 различни коли с по 3 зареждания на всяка.

Иначе тръбата на резервоара ми събира около 8 литра.
Отговори с цитат
  #2655  
Стар Преди 18 часа
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,462
Благодари: 1,073
Получил благодарност:
1,073 пъти в 702 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Глаголица Вижте мненията
По спецификация на производителя резервоарът ми събира 76л, но на не една бензиностанция и не само в България съм зареждал 86л, ако реша да го цедя едва-едва до капачката. Имам туба от 10л, която никога не успява да събере повече от 10 на същите бензиностанции, така че, е мит, че ни удрят в литрите.
Имах пред 2 митра на 100км отгоре

Моя резервоар е 63л
максимума който е събирал на бензиностанция е 52 литра
на червена лампа на таблото.

Имам си предположение че е затлачен с някаква тиня ама това си е мое предположение.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
Глаголица (Преди 18 часа)
  #2656  
Стар Преди 17 часа
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,255
Благодари: 760
Получил благодарност:
1,379 пъти в 899 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гадьо Вижте мненията
Не знам какво общо има цената на бензина с твоето парно, но ако ще ревеш за високите цени на газа, сбъркал си кой ти е виновен! Обърни се към Мунчо и капитан Катамаран, който подписа "прекрасния" договор с Боташ, и всеки ден към Турция заминават 500 000 долара без да получаваме нищо насреща! Ако случайно не знаеш, руския газ като влезел в Турция ставал турски, та познай защо служебното правителство на Мунчо подписа 13 годишен договор с Боташ.
Така че горницата на парното я смятай за данък русофилство и недей да ревеш, ами се радвай че го плащаш, щото така помагаш на матушка Русия да се бори срещу колективния запад!
Цената на газа хвръкна много преди Радев да подпише шибания договор с турците.
Що се отнася до русофилството станахте вече жалки.....оня ден един "енергиен специалист" обвини Путин за падането на самолета миналата седмица.


Цитирай:
Първоначално написано от Глаголица Вижте мненията
Не е едното русофилство само, за пари става въпрос, за много пари – Осман Октай в повече от едно интервю го е казвал как Мунчо като отишъл на срещата с Путин злобното джудже го посрещнало с думите „кога ще ми върнете (там колокото милиона или милиарда бяха)“, които Разбойко е откраднал от руснаците при строежа на Турски поток през България.
Като казваш А, кажи и Б, защото след Радев и Тиквата беше на килимчето.
Парите (руски) към 800млн.€ ги гепиха Пеевски и Тиквата и за да не ги свитнат построиха Турски поток с пари от Бюджета.
Да помните как Дебелия рязко отслабна в Дубай по едно време, защо ли?
След това и двамата станаха яростни "евроатлантици", каквото и да значи това!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вас за този полезен пост :
Глаголица (Преди 12 часа)
  #2657  
Стар Преди 17 часа
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,250
Благодари: 590
Получил благодарност:
816 пъти в 556 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Глаголица Вижте мненията
По спецификация на производителя резервоарът ми събира 76л, но на не една бензиностанция и не само в България съм зареждал 86л, ако реша да го цедя едва-едва до капачката. Имам туба от 10л, която никога не успява да събере повече от 10 на същите бензиностанции, така че, е мит, че ни удрят в литрите.
Бензиностанциите ги проверяват и има допустимо отклонение, в показанията на колонките. Със подобни се правят измерванията:
http://tmenergy.bg/bg/%D0%BF%D1%80%D...5%D0%BB%D0%BD/
Лично съм работил с 20-литрова такава преди години, трябва да са заверени от института по метрология.

Тубите за горива, които се продават по бензиностанциите са стандартизирани - в 10 литрова може да събереш 12 литра течност. Мисля, че по закон беше обявените съдове за съхранение на горива да имат поне 20% аванс. И туба за гориво никога не се пълни до горе или повече от обявеното от производителя количество, дори да остане 1/3 празна. Може да ти създаде сериозни проблеми, особено ако е бензин.
При резервоарите на колите също има разлика от обявеното, но там се смята и "резерва", за да не закъсаш някъде на пътя без гориво. Отделно те ти дават обема на резервоара, но масово се пълни до капачката, което са ти още 2-3 литра отгоре, зависи колко е дълъг и широк горивопровода от резервоара до капака. Често ги правят и с допълнителни извивки, за да е по-трудно да се източи, което са ти допълнителни литри.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #2658  
Стар Преди 13 часа
Гадьо Гадьо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 469
Благодари: 55
Получил благодарност:
324 пъти в 162 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Сезон 22/23 - 1250лв.
Сезон 23/24 - 2500лв
До 30.6.2024г подгрев на вода 90лв.месечно
От 01.7.2024г.подгрев на вода 110лв. месечно
Според климатолозите сезон 23/24 е най-топлият за всички времена!!!
Е......??!!!

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Цената на газа хвръкна много преди Радев да подпише шибания договор с турците.
Що се отнася до русофилството станахте вече жалки.....оня ден един "енергиен специалист" обвини Путин за падането на самолета миналата седмица.


Ти май сам не помниш какво си написал! Или топлофикация при теб работи с газ от преди две години?
Колкото до русофилството, това е скъпо хоби! Накрая винаги си плащаш солено! За това предпочитам да не го практикуваме!
Отговори с цитат
  #2659  
Стар Преди 12 часа
Глаголица Глаголица не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 877
Благодари: 137
Получил благодарност:
340 пъти в 193 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Бензиностанциите ги проверяват и има допустимо отклонение, в показанията на колонките.
Е то всичко, което се пълни дали е захар или брашно, или е минерална вода или нафта има допустимо отклонение, отдавна не съм се заглеждал дали още го слагат по етикетите това +/- еди-колко си процента, но със сигурност не е в рамките на това което хората си мислят, че ги удрят.
Отговори с цитат
  #2660  
Стар Преди 12 часа
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,250
Благодари: 590
Получил благодарност:
816 пъти в 556 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Глаголица Вижте мненията
Е то всичко, което се пълни дали е захар или брашно, или е минерална вода или нафта има допустимо отклонение, отдавна не съм се заглеждал дали още го слагат по етикетите това +/- еди-колко си процента, но със сигурност не е в рамките на това което хората си мислят, че ги удрят.
Наскоро го обяснявах на жена ми това със пакет захар и бутилка мляко, че трябваше да прави торта. Даже и канратите и мензурите в магазините не са толкова точни, колкото ни се иска.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 40 (6 членове и 34 гости)
gogovv, odisei, oldman, satco, Веско, рокера

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 16:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 08:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 20:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 09:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 15:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.