The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 11-09-2010
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
@Rabin,ти ще си един от малкото който ще се справи сам от първия път с настройката на антената,сигурен съм в това.Пътя по който вървиш е единствения правилен,да си изясниш ъглите и чак тогава да хванеш ключовете.Аз залагам че ще я настроиш като я преместиш на по-високо и ти отвори цялата дъга за време 40 минути до един час.
...
Благодаря!
Малко хора се замислят какво постижение на цивилизацията е да имаш GPS в джоба, да ти валят 17 000 канала в градината (някой го беше споменал), компютър с терабайти и достъп до Интернет в спалнята, телефон в джоба, от който може да търсиш всеки по света и да те търсят... Свикнали сме до такава степен с тези неща, че на малко хора им прави впечатление. Особено след като ги сравня с ежедневната простотия, която ни залива ежедневно .
На мен ми стана интересна тая технология. Като инженер в голяма степен ми е известна основата, върху която работи това. Само до степен да съм наясно колко сложни неща си работят тихичко в кутията. Най-лесно е да извикаш техниците от БСК да ти инсталнат телевизията - и забравяш! Както "урок номер главен" за dreambox гласи, че със собствено оборудване и магарии няма да спестиш пари - е, вече се убедих сам. Но пък е интересно.
Цитирай:
Първоначално написано от Rabin
Чинията като се върти - лъча й описва равнина, или по-точно конус, близо до равнина.
Сбъркал съм, няма равнина, очевиден ясно изразен конус си е, днес гледах.

Последно редактирано от Rabin : 11-09-2010 на 20:01
Отговори с цитат
  #12  
Стар 11-09-2010
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

сега и аз стоплих за конуса
ама пиша заради учудването ти в последния пост.
А ти представяш ли си какво е да уцелиш точка в космоса с размер заедно със слънчевите клетки примерно 5м. и то на разтояние 36 хил км.

п.п забравих да кажа ,че кефа е още по-голям ако са 35 броя и антената трябва да ги хване всичките

Последно редактирано от iwelichkow : 11-09-2010 на 20:41
Отговори с цитат
  #13  
Стар 11-09-2010
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow Вижте мненията
...
А ти представяш ли си какво е да уцелиш точка в космоса с размер заедно със слънчевите клетки примерно 5м. и то на разтояние 36 хил км.
...
Параболата има диаграма на насоченост като всяка друга антена. Заради кривини по чинията, площта на облъчвателя и разни други. В смисъл, не целиш точно спътника, а +/- 1 градус (примерно) около него. Щеше да е целене, ако е с лазер, например. Няма намиране!
п.с. и една друга дивотия ме терзае, ама хайде да не пускам шашави теми всеки ден! Свързана е с дефазирането на сигнала до фокуса. При сантиметрови вълни - ако вълните минат с половин дължина повече от периферията, отколкото тия близо до конвертора - ще се взаимоунищожат. Вероятно и каква да е парабола (при изчисляването) не става за работа!

Последно редактирано от Rabin : 11-09-2010 на 21:15
Отговори с цитат
  #14  
Стар 11-09-2010
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Сега и аз загрях за лъча с форма на конус!Но, като пишеш за антена мислех за мисленния лъч на антената насочен към спътниците.То при толкова информация започваме да четем избирателно и невнимателно.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 11-09-2010
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Прощавайте за объркването, мислех да рисувам на paint, ама няма как да докарам 3D, затова се отказах.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 11-09-2010
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

това с фазата на сигнала не го мисли.Формата на антената е така направена,че ако вземеш конец от конвертора и го пускаш до повърхноста на легена разтоянието трябва да е еднакво и в центъра и в периферията. Колкото е по-точна изработката толкова е по-голямо усилването щото е малко "петното" при конвертора.
Виж това за офсета не важи толкова.

едит: аз пък се върнах на първата тема да видя за какво ставаше въпрос
някои не обичат да им се измества темата ама тази се получава много хубава

Последно редактирано от iwelichkow : 11-09-2010 на 21:38
Отговори с цитат
  #17  
Стар 11-09-2010
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow Вижте мненията
това с фазата на сигнала не го мисли.Формата на антената е така направена,че ако вземеш конец от конвертора и го пускаш до повърхноста на легена разтоянието трябва да е еднакво и в центъра и в периферията...
Ще ме накараш да ходя по тъмниците с конец , ама не е еднакво. Като оня виц:
Цитирай:
Питал доктора един луд -
- Що влачиш тоя конец?
- Е, кво, да го бутам ли!
п.с. няма лошо да изместим темата, досрамя ме да пускам второ шантаво днес в нова тема.
п.с.2. Това вече се рисува лесно. червеният и зеленият лъч трябва да имат еднаква дължина. Измерено от плоскостта на периферията. Рисунката е страничен разрез.
Прикрепени изображения
Тип файл: gif faza.GIF (2.7 КБ, 61 разглеждания)

Последно редактирано от Rabin : 11-09-2010 на 21:50
Отговори с цитат
  #18  
Стар 11-09-2010
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

нищо де ,тя стана образобателна
Отговори с цитат
  #19  
Стар 11-09-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нямат еднаква дължина и нямат как да имат,може да стане ако е антената е част от сфера а тя си е парабола.Този ефект го намаляват при някои антени и той е ярко изразено при 210 руските параболи с борда които са доста по-плитки с по-голям фокус.
При офсетите става още по-интересно,с техните големи фокуси за размера си се приема че отразения сигнал не е дъга както параболите а с плосък фронт.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 12-09-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
...Мисълта ми е, че на теория с такова окачване не може да се опише точно дъгата. От гледна точка на чинията - дъгата на геостационара се вижда като елипса. Казано по друг начин - окръжност не може да набуташ по повърхността на конус току-така. Може само ако центъра на окръжността лежи на оста на конуса, при това перпендикулярно. Т.е. само ако гледаме от полюсите или екватора имаме точно описване на дъгата от чинията. ...
Бъркаш Може.
Представи си, елипсата на екватора под теб, както я виждаш в съзнанието си. Тя има 2 фокуса. Прекарай правата по тях. Сега си представи друга елипса, която е с перпендикулярни полюси на тези на екватора. Сети ли се? ПЛОСКАТА част от елипсата, която изписва твоята чиния, съвпада с ИЗПЪКНАЛАТА част на елипсата от екватора.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
геометрия, Невъзможна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
КЗК разреши на МобилТел" да купи "Спектър нет" и "Мегалан" dsc GSM мобилни комуникации 0 03-12-2010 20:13
Dream презентира новите ХДТВ Дреамове - "DM800HD se" и "DM7020HD" dvt1 DREAMBOX инфо 5 26-11-2010 22:56
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 11:44
Малка коледна гавра към абонатите на "Евроком" и "Кейбълтел" dman Кабелни [DVB-C] оператори в България 5 26-12-2009 11:42
EQT V купува "Евроком Кабел" и "КейбълТел" и създава най-големия кабелен оператор ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 1 29-10-2009 16:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.