The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-01-2011
Иван Митев Иван Митев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос за Ariva 200, булсат и gamma

Здравейте, абонат съм на ITV от доста години (2 абонамента). Отказвам се от тях (2 месеца без HBO и Cinemax) и преминавам към булсат. Обмислях няколко варианти и се спрях на два:
1. абонамент за пълен пакет+ХД за основен и допълнителен приемник (който ще е в друг град). Цената е за абонамента за една година е следната: (27.80лв+4.80лв) х 12 месеца = 391.20лв
2. 2 бр. арива 200 + 2 бр. gamma. Смятам само гамата (2бр х 100лв)=200 лв. Ако купя някои евтини приемници като ХД5001 за по 100 лв (втора ръка) бройката + цената за гамите то става около 400 лв за година. Тоест нещата се изравняват ако гамите карат една година.
Но дали ще карат? Дайте някакви съвети !. В крайна сметка съм се спрял на тези Ариви по ваши мения за тях и въпреки по-високата им цена в сравнение с ХД5001 - си заслужават напълно парите. Въпросът е струва ли си риска с гама картите? Спрял съм се на тези карти, защото четох, че с емулатори имало някакво бавене и възможно накъсване на картината. И последно. С тези приемници и гами карти как стои въпроса със субтитрите на БГ всички програми. Пак напомням няма да гледам нищо друго освен пълния пакет на булсат. Не искам и да се ровя всеки ден по настройки, ключета, ъпдейти и т.н. Търси се само потребителско гледане с добро качество. За антени ще се ползват старите от ITV-то 80 см офсет.
Благодаря предварително на отзовалите се !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-01-2011
Аватара на tenev666
tenev666 tenev666 не е на линия
Ferguson Ariva 102
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 340
Благодари: 104
Получил благодарност:
26 пъти в 22 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Иван Митев Вижте мненията
Здравейте, абонат съм на ITV от доста години (2 абонамента). Отказвам се от тях (2 месеца без HBO и Cinemax) и преминавам към булсат. Обмислях няколко варианти и се спрях на два:
1. абонамент за пълен пакет+ХД за основен и допълнителен приемник (който ще е в друг град). Цената е за абонамента за една година е следната: (27.80лв+4.80лв) х 12 месеца = 391.20лв
2. 2 бр. арива 200 + 2 бр. gamma. Смятам само гамата (2бр х 100лв)=200 лв. Ако купя някои евтини приемници като ХД5001 за по 100 лв (втора ръка) бройката + цената за гамите то става около 400 лв за година. Тоест нещата се изравняват ако гамите карат една година.
Но дали ще карат? Дайте някакви съвети !. В крайна сметка съм се спрял на тези Ариви по ваши мения за тях и въпреки по-високата им цена в сравнение с ХД5001 - си заслужават напълно парите. Въпросът е струва ли си риска с гама картите? Спрял съм се на тези карти, защото четох, че с емулатори имало някакво бавене и възможно накъсване на картината. И последно. С тези приемници и гами карти как стои въпроса със субтитрите на БГ всички програми. Пак напомням няма да гледам нищо друго освен пълния пакет на булсат. Не искам и да се ровя всеки ден по настройки, ключета, ъпдейти и т.н. Търси се само потребителско гледане с добро качество. За антени ще се ползват старите от ITV-то 80 см офсет.
Благодаря предварително на отзовалите се !
то ариви щом вземаш защо са ти тез карти,засега не са ти нужни
__________________
SKYPE tenev666
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-01-2011
Аватара на tenev666
tenev666 tenev666 не е на линия
Ferguson Ariva 102
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 340
Благодари: 104
Получил благодарност:
26 пъти в 22 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 1
По подразбиране

засича малко на HD каналите когато е на ему но със ццкам върви гладко без проблеми,за субтитрите ги изкарва перфектно ако нещо повече мога да помогна пиши ми на скайп.
__________________
SKYPE tenev666
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-01-2011
Иван Митев Иван Митев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защото някой се оплакваше, че с емулатор имал трептене и накъсване през 15 сек и имал някакво бавене. Не си спомням обаче с какъв приемник е. По скоро залагам на дуракоустойчива работа без забивки и прочие. Ако все пак греша и наистина има добро решение без карти ще съм благодарен да ми кажете.

@tenev666 Ok. благодаря. Ще пиша.

Последно редактирано от Иван Митев : 08-01-2011 на 21:33
Отговори с цитат
  #5  
Стар 08-01-2011
Аватара на tenev666
tenev666 tenev666 не е на линия
Ferguson Ariva 102
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 340
Благодари: 104
Получил благодарност:
26 пъти в 22 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Иван Митев Вижте мненията
Защото някой се оплакваше, че с емулатор имал трептене и накъсване през 15 сек и имал някакво бавене. Не си спомням обаче с какъв приемник е. По скоро залагам на дуракоустойчива работа без забивки и прочие. Ако все пак греша и наистина има добро решение без карти ще съм благодарен да ми кажете.

@tenev666 Ok. благодаря. Ще пиша.
има засичане на образа само на хд каналите другите си вървят безпроблемно.
__________________
SKYPE tenev666
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на tenev666 за този полезен пост :
Иван Митев (08-01-2011)
  #6  
Стар 08-01-2011
cvetelin cvetelin не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 312
Благодари: 21
Получил благодарност:
30 пъти в 24 поста
Сваляния: 110
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ще си купиш две ариви,с автоъпдейт от спътника без вкарване на ключове от твоя страна и 2 гама карти,ще ти се смеят хората за картите,кой ти ги дава тези съвети,насичането на хд транспондера не е чак толкова дразнещо звука не прекъсва,проблема са неравномерни замръзвания на картината през различни интервали от време,което идват от неправилно написан софтуер,защото на орф1 хд и орф 2 хд на ему не насича,предполагам проблема ще се изчисти със следващ софтуер който се вкарва само със флашка-за 1 минута
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на cvetelin за този полезен пост
Иван Митев (08-01-2011), нике65 (27-01-2011)
  #7  
Стар 08-01-2011
Иван Митев Иван Митев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tenev666 Вижте мненията
засича малко на HD каналите когато е на ему но със ццкам върви гладко без проблеми,.....
Това да го разбирам ли, че със ццкам при HD е плавно ?

@cvetelin Много благодаря и на теб Взимам предвид мнението ти.

Последно редактирано от Иван Митев : 08-01-2011 на 21:41
Отговори с цитат
  #8  
Стар 08-01-2011
Иван Митев Иван Митев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 9
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И пореден въпрос. Пак казвам - не съм навътре в нещата. Все пак какви карти трябва да сложа в приемниците? Трябва ли за купувам ирдето или се минава без тях?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 08-01-2011
Аватара на Боксер
Боксер Боксер не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 579
Благодари: 40
Получил благодарност:
99 пъти в 74 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

можеш да гледаш на ЕМУ без карта. С карта се гледа без гореспоменатите замръзвания - въпрос на личен избор.
__________________
Dreambox DM 500-S, Opticum MultiRoom Satellite, TRIAX TD-110 OFF SET,Invacom NF 0.3 db., TRIMAX SM-2500, Ariva 100E, NEXT YE-18500 HD, ZHD-100(няма по-смотан приемник от този)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Боксер за този полезен пост :
Иван Митев (08-01-2011)
  #10  
Стар 08-01-2011
cvetelin cvetelin не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 312
Благодари: 21
Получил благодарност:
30 пъти в 24 поста
Сваляния: 110
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Иван Митев Вижте мненията
И пореден въпрос. Пак казвам - не съм навътре в нещата. Все пак какви карти трябва да сложа в приемниците? Трябва ли за купувам ирдето или се минава без тях?
няма карта ,няма вкарване на ключове,само гледаш,но виж и арива 100 е по евтин е разликата е малка 2oo има слот за ca модул 100 е няма,разликата е 50 лева,всичко останало едно и също,който в случая не ни трябва и двата приемника четат карти,но кои ще слагаш в бъдеще

Последно редактирано от cvetelin : 08-01-2011 на 21:52
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
200, ariva, gamma, булсат, Въпрос, за


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос относно допълнителен применик на Булсат. airking Въпроси и отговори 1 09-02-2011 18:51
Въпрос относно булсат и ITV стекабг ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 22-09-2010 13:39
Telekanal Gamma се премества на 4W berks НОВИ ЧЕСТОТИ 0 14-05-2010 17:27
Въпрос за булсат? a_r6g САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 06-12-2009 14:04
Въпрос за булсат в UK b22b ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 6 23-04-2009 09:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.