The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 07-09-2014
Аватара на Sisyphus
Sisyphus Sisyphus е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Залцбург
Мнения: 537
Благодари: 147
Получил благодарност:
207 пъти в 101 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 1
По подразбиране E-book reader

Имам намерение да си купя такова устройство, но нямам идея какви технически параметри да гледам. Нужно ми е само за четене, без никакви екстри.
Някой ако има впечатления или някаква информация, моля да сподели!
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 07-09-2014
Зрител Зрител не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 94
Благодари: 4
Получил благодарност:
28 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Amazon Kindle, ако ще купуваш тяхно съдържание.
Не чете epub формат, но може да се конвертира с Calibre.

Иначе Barnes & Noble Nook Glow Light или без лампичка. Чете epub, чете PDF-и със защита. Препоръчвам.

Ако ще четеш PDF-и - това не са удобни формати за четене на читанки.


Собственик съм на Kindle 3.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Зрител за този полезен пост :
Sisyphus (08-09-2014)
  #3  
Стар 07-09-2014
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sisyphus Вижте мненията
Имам намерение да си купя такова устройство, но нямам идея какви технически параметри да гледам. Нужно ми е само за четене, без никакви екстри.
Някой ако има впечатления или някаква информация, моля да сподели!
Благодаря предварително!
изтегли си плъгина AlReader - това е най-доброто решение , в къщи има 4-5 различни читалки, но на телефона се чете най-добре , споделям наблюденията си от жена ми,съответно и моите.
Всичките читалки или се ползват като фоторамки, или са за всеки случай, дори и GPS - ите не се ползат , въпреки че и тях съм направил за четене
Същата ситуация както с фотоапаратите
Но може да си вземеш, все пак вземи цветна, за да ползваш поне като фоторамка
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Sisyphus (08-09-2014)
  #4  
Стар 07-09-2014
garvanat garvanat не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 95
Благодари: 49
Получил благодарност:
12 пъти в 10 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам и kindle 4 и Nook simple touch. Киндъла си чете само неговите формати. Но лесно се конвертират с calibre дори има опция директно си ги пращаш на емаил и го получаваш на киндъла. Nook-а e android базиран и ако се роотне реално става таблет с черно бял дисплей. Относно екрана и двете се вижда еднакво добре. Аз бих се ориентирал към Nook Glowlight, той е същия като Nook simple touch, но има подсветка, т.е. може да се чете и на тъмно.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на garvanat за този полезен пост :
Sisyphus (08-09-2014)
  #5  
Стар 07-09-2014
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

AlReader чете и архивирани файлове, освен това има и реверсивен режим : беквите са на черен фон, което е плюс за очите и естествено за консумацията , всички специализирани читалки са си търговска шитня , това което може да направиш на смартфон, е само мечта за специализираните шитни
Да не говоря че и страниците се разлистват както на книга, естествено и илюстрациите си показва, а шрифта се увеличава и намалява много лесно, нещо което специализираните читалки в най-добрия случай 3 опции .
Пробвай плъгина , ползвай известно време и след това тръгни да сравняваш с предлаганите читалки, мисля че ще знаеш за какво иде реч и съм 93% сигурен, че няма да си купиш специализирана читалка




AlReader - читалка/reader книг





5-09-2014, 14:42



Любители художественной литературы по достоинству оценят т.н. читалку AlReader для Android устройств. Приложение поддерживает работу с файлами fb2, fbz, txt, epub, html, doc, docx, odt, rtf, mobi, prc, tcr, а также архивами ZIP и GZ. Пользователи смогут настроить стили отображения: цвет, заголовки, аннотации, шрифты, размер шрифта, тень, отступы и прочее. Предусмотрена настройка панелей инструментов для оконного и полно экранного режимов, использование закладок, сохранение позиции чтения. Возможен поиск по тексту, выбор кодировки читаемого файла и использование программ словарей. AlReader обладает встроенной библиотекой позволяющей выбирать книги по автору, названию, жанру, году публикации и т.п.


http://droid-games.com/android_progr...ader-knig.html


библиотеки има доста
http://e-bookbg.com/index.php?Itemid...F0%F1%E5%ED%E5

Последно редактирано от yavor1 : 07-09-2014 на 23:37
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Sisyphus (08-09-2014)
  #6  
Стар 08-09-2014
Аватара на михоф33
михоф33 михоф33 не е на линия
Wake UP!
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Чехия
Мнения: 392
Благодари: 135
Получил благодарност:
123 пъти в 86 поста
Сваляния: 152
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Не е толкова сложно на Kindle да се инсталира Cool Reader, след това чете почти всички известни формати, включително epub и fb2.
Друг е въпроса дали си заслужава да е точно Kindle/Nook или да се използва телефон или таблет. Мнения всякакви, но аз съм за Kindle - причините са казвани вече на милион места - не уморява очите, батерията държи при голямо натоварване повече от две седмици, чете се на пряка слънчева светлина.

__________________
Octagon SF4008
19E+23.5E + 39E+45E
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на михоф33 за този полезен пост :
Sisyphus (08-09-2014)
  #7  
Стар 08-09-2014
Аватара на Sisyphus
Sisyphus Sisyphus е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Залцбург
Мнения: 537
Благодари: 147
Получил благодарност:
207 пъти в 101 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Благодаря на всички отзовали се! Ще помисля още малко и ще реша какво ще ми свърши най-добра работа.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 09-09-2014
martinski martinski не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 116
Благодари: 48
Получил благодарност:
16 пъти в 14 поста
Сваляния: 84
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам и kindle 4 и Nook simple touch, но киндъла ми допада повече. С нуука имах проблем веднъж с батерията, нещеше да тръгне, та се наложи да го отворя и на пуснато зарядно да сваля батерията. Иначе имам и таблет но разликата е огромна - на таблета и една страница не мога да изчета без да ми натовари очите, докато на книгата часове се чете без никакъв проблем и никаква умора на очите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на martinski за този полезен пост :
garvanat (09-09-2014)
  #9  
Стар 09-09-2014
garvanat garvanat не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 95
Благодари: 49
Получил благодарност:
12 пъти в 10 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодарение на колегата по горе, който ме светна че на киндъла може да се инсталира cool reader, сега чете всички формати. Най-големия плюс пред таблета освен че не натоварва очите е слънцето. Ако някой се е опитвал да чете таблет на плажа, предполагам знае, че това е невъзможно а на реадера колкото повече слънце толкова по добре се вижда
Отговори с цитат
  #10  
Стар 09-09-2014
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от garvanat Вижте мненията
Благодарение на колегата по горе, който ме светна че на киндъла може да се инсталира cool reader, сега чете всички формати. Най-големия плюс пред таблета освен че не натоварва очите е слънцето. Ако някой се е опитвал да чете таблет на плажа, предполагам знае, че това е невъзможно а на реадера колкото повече слънце толкова по добре се вижда
Абе Вие въобще ползвали ли сте друго, освен читалките, толкова ли сте консервативни да четете само на бял фон с черни букви , нека някой от Вас ми обясни как се уморяват очите ако четеш на черен фон с жълто-зелени букви . Хайде спрете се , рекламна кампания за купуване на залежала стока ли се провежда, или не желаете да видите реалността?

Това че сте си купили някакви читалки, не е набутвация, все пак четете, а това в настоящия момент не е малко
Въпроса е че в настоящия момент смартфоните се ползват за всичко , пробвайте и тогава споделяйте , бъдете малко безпристрастни
Както споменах , в къщи имам 4-5 четалки, като се почне от първия изи рийдър до киндъл с така рекламираната технология и-пайпър , ноо универсалното устройство - смартфон измести всички
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ebook, reader


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
продавам smartmouse phoenix reader Чейн Приключили продажби 2 02-09-2014 21:18
smartmouse phoenix reader Чейн ДРУГА САТ. ТЕХНИКА 0 07-06-2014 20:24
YUMATU MX READER-SW3.4.09a thunderstorm6 YU-MA-TU / VOLTEL 0 20-04-2010 03:09
YU-MA-TU MX PLUS READER astra19 YU-MA-TU / VOLTEL 5 15-04-2008 19:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.