The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 29-09-2014
FTA FTA не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: София
Мнения: 13
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Повреден LG 42LH5000, съвети.

Здравейте, вчера телевизора изведнъж заби (картината замръзна с артефакти), след което го изключих от контакта, изчаках, включих го пак и от стендбай режим не мърда каквото и да го правя. Междувременно се установи, че в целия блок е спряла кабелната (НЕТ1, към която съм в момента), нямам представа дали има други "опечалени". Та въпроса ми е за читав сервиз, в който ще го диагностицират търпеливо и няма от вратата да ми кажат, че съм за дъно. Естествено, би било чудесно ако цената за диагностиката не е "тесла", но важното е да се установи проблема. Благодаря на отзовалите се.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29-09-2014
Аватара на nugya
nugya nugya е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 143
Благодари: 77
Получил благодарност:
21 пъти в 20 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от FTA Вижте мненията
Здравейте, вчера телевизора изведнъж заби (картината замръзна с артефакти), след което го изключих от контакта, изчаках, включих го пак и от стендбай режим не мърда каквото и да го правя. Междувременно се установи, че в целия блок е спряла кабелната (НЕТ1, към която съм в момента), нямам представа дали има други "опечалени". Та въпроса ми е за читав сервиз, в който ще го диагностицират търпеливо и няма от вратата да ми кажат, че съм за дъно. Естествено, би било чудесно ако цената за диагностиката не е "тесла", но важното е да се установи проблема. Благодаря на отзовалите се.
Здравей колега,имах подобен проблем с тв на приятел 47-инчов.Не се включваше и се оказа Захранване,3-пъти я носи за ремонт и 350-лв излезна ремонта и сега пак е за ремонт да беше купил нов.Причината при нас беше Токов Удар!
Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Някой е пуснал 220 по кабела
__________________
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29-09-2014
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от FTA Вижте мненията
Здравейте, вчера телевизора изведнъж заби (картината замръзна с артефакти), след което го изключих от контакта, изчаках, включих го пак и от стендбай режим не мърда каквото и да го правя. Междувременно се установи, че в целия блок е спряла кабелната (НЕТ1, към която съм в момента), нямам представа дали има други "опечалени". Та въпроса ми е за читав сервиз, в който ще го диагностицират търпеливо и няма от вратата да ми кажат, че съм за дъно. Естествено, би било чудесно ако цената за диагностиката не е "тесла", но важното е да се установи проблема. Благодаря на отзовалите се.
Ако токов удар е опаткал техниката на кабелната и телевизора ти - мал шанс - т.е. битката с ЕРП-то е предварително обречена на неуспех.
Ако изключваш варианта по кабелната да е дошъл сигнал, който да е повредил телевизора ти ... трудно, но намираш приятел-ентусиаст с познания, възможност и свободно време за да ти диагностицира телевизора и намери повредения модул.
Ако не изключваш горния вариант - проверяваш дали на някой комшия не е пострадал телевизора също, тогава се жалвате на кабелния оператор и претендирате да ви оправят телевизорите и не се занимавате ... малко тромава процедура, освен ако оператора не си признае гафа и не се задейства по най-бързия начин да отстрани щетите (малко вероятно).
Най-бързия вариант - отиваш във фирмения сервиз или в сервиз с възможност да поддържа марката/модела, искаш експертно становище (Да ти посочат повредения модул! Плаща се за тази услуга!) и оферта за отстраняване на повредата. После търсиш в e-bay модула (на самия модул има надпис и наименование), намират се на добра цена, обикновено от Англия, с гаранция за връщане ако не работи (Рядко се налага връщане - работят!), и ако не си достатъчно сръчен да си го смениш сам, намираш някой приятел с такива възможности и си готов ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!

Последно редактирано от hajduk : 29-09-2014 на 10:35
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Гледам едно гладно и босо детенце. Съжалих го, обух го, нахраних го и го питам - Какво работи баща ти? - Телевизионен техник.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Brian за този полезен пост
cdi (02-10-2014), hajduk (29-09-2014)
  #6  
Стар 29-09-2014
FTA FTA не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: София
Мнения: 13
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Ако токов удар е опаткал техниката на кабелната и телевизора ти - мал шанс - т.е. битката с ЕРП-то е предварително обречена на неуспех.
Ако изключваш варианта по кабелната да е дошъл сигнал, който да е повредил телевизора ти ... трудно, но намираш приятел-ентусиаст с познания, възможност и свободно време за да ти диагностицира телевизора и намери повредения модул.
Ако не изключваш горния вариант - проверяваш дали на някой комшия не е пострадал телевизора също, тогава се жалвате на кабелния оператор и претендирате да ви оправят телевизорите и не се занимавате ... малко тромава процедура, освен ако оператора не си признае гафа и не се задейства по най-бързия начин да отстрани щетите (малко вероятно).
Най-бързия вариант - отиваш във фирмения сервиз или в сервиз с възможност да поддържа марката/модела, искаш експертно становище (Да ти посочат повредения модул! Плаща се за тази услуга!) и оферта за отстраняване на повредата. После търсиш в e-bay модула (на самия модул има надпис и наименование), намират се на добра цена, обикновено от Англия, с гаранция за връщане ако не работи (Рядко се налага връщане - работят!), и ако не си достатъчно сръчен да си го смениш сам, намираш някой приятел с такива възможности и си готов ...
Колега/ги, няма да се разправям с ЕРП-та и оператори, исках само някой да ми препоръча конкретен сервиз, техник и прочие. Иначе още вчера прерових навсякъде за дъно, в случай че се окаже това, за да съм подготвен за цената. Аз мога да си го сменя, само не мога да го диагностицирам точния проблем.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29-09-2014
Аватара на пешето
пешето пешето не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: София
Мнения: 1,527
Благодари: 665
Получил благодарност:
587 пъти в 344 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от FTA Вижте мненията
Колега/ги, няма да се разправям с ЕРП-та и оператори, исках само някой да ми препоръча конкретен сервиз, техник и прочие. Иначе още вчера прерових навсякъде за дъно, в случай че се окаже това, за да съм подготвен за цената. Аз мога да си го сменя, само не мога да го диагностицирам точния проблем.
http://www.tetshop.bg/

имат си и сервиз на същият адрес.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на пешето за този полезен пост :
FTA (29-09-2014)
  #8  
Стар 29-09-2014
FTA FTA не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: София
Мнения: 13
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря, ще видим какво ще се получи.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29-09-2014
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от FTA Вижте мненията
Благодаря, ще видим какво ще се получи.
-не прави глупости , Роял Електроникс е сервиза за LG!(казваш че искаш диагностика и цена за евентуален ремонт)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29-09-2014
FTA FTA не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: София
Мнения: 13
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Роял електроникс колко ще ми искат за диагностиката? Защото на някои места само за диагностика искат по 40 и нагоре. Иначе аз съм позлвал техните услуги за други неща, но са скъпи.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
42lh5000, lg, повреден, Съвети


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Изгорял/повреден LAN на dm800 clone avtosat DREAMBOX 4 28-07-2014 15:27
Повреден лан порт на арива ? donbaron FERGUSON 1 20-07-2014 18:33
Кпувам повреден приемник Манчев Приключили продажби 16 23-04-2012 14:09
Как да възстановим повреден буутлоудър за IPBOX 900/910 HD? uniqad IPBOX 2 25-07-2011 14:48
DM800HD - повреден LAN Жоржи DREAMBOX 4 07-09-2010 18:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.